Babamın yanında okumak istemiyorum

Ailemle ayrı değil fakat hiçbir hayalimi gerçekleştirebileceğim maddi durumum yok. Hayat işte, her zaman bir yerden alıp başka bir yere veriyor. Sana karşı şiddet uygulanmıyorsa onları yokmuş gibi varsayıp önüne bakmalısın. 18'ine kadar kendini geliştir. Dil olsun genel kültür olsun sadece kendine odaklan. Hem annemin hem de babamın maddi durumu iyi demişsin. Sonrasında kendi evine çıkıp rahat edersin.

Sanırım yanlış yazmış olmalıyım, annemin maddi durumu sadece kendini yetebilecek seviyede, pek iyi sayılmaz.

Sanırım yanlış yazmış olmalıyım, annemin maddi durumu sadece kendini yetebilecek seviyede, pek iyi sayılmaz.
Anladım. Sizin yerinizde olsaydım kişisel mutluluğu bir kenara bırakıp geleceğime odaklanırdım. Karakter de işin içine giriyor fakat 18'inizden sonra daha mutlu olabilme şansı varken biraz sabredin derim.

Arkadaşlar ilk olarak selamlar, babam ve annem ayrı. Bende genel olarak annemin yanında okurken lise çağında babamın yanına gitmek zorunda kaldım, benim seçim hakkımla olan bir şey değildi :). Neyse ilk önce her şey güzel okul falan derken ben babamla yaşamaktan aşırı mutsuzum, kendisi acente sahibi ve maddi durumu yerinde. Hayat umrunda değil, her gün dolaşıyor, takılıyor, eve gelip benimle dalga geçiyor. Gören duyguları yok sanar, çok düz biri. Ve o yeni eşi... Gerçekten iyi yüzlü kötülükler barındıran birisi. Ve en çok üzüldüğüm şey babam benimle asla adam akıllı sohbet bile etmiyor, bütün yatırımı o eşinde. Daha masa bile almadı sözü varken ama karısına yeni telefon alabiliyor ;) . Birkaç yıl önce tekrardan annemin yanında yaşamak istediğimi söylemiştim, fırça yemiştim doğrusu. Hep annemi kötülüyor ve herhangi bir şey de diyemiyorum. Fazla özele girmeyeceğim ama daha kötü şeyler yaşanıyor işte. Ben babamı nasıl annemin yanında kalmam için ikna edebilirim? Ona düz şekilde sorduğumda çok fazla kızıyor, dalga geçiyor. Ama ben bu gidiş ve ergenliğin verdiği duygusal değişimler, deliler gibi verilen ödev ile sakin bir ergenlik hayalimi başaramıyorum, gerçekten bilge bir büyüğümden yardım gerekli.

Babana seninle yaşamak istemiyorum de. Zorlarsa da kaç evden. Seni zorla eve alacak değil. Zaten öyle bir şey olsa ver polise bitsin gitsin.

Geri
Yukarı