Babamın yanında okumak istemiyorum

Görmemişim yazacağınızı sanmadığım için, ilk olarak fiziksel şekilde kötü davranmıyor. Pek çok kez güvenip çok büyük hatalara ve yanlışlara düştüm, babama karşı her türlü abartılı şikayetini duyuyorum.

Görmemişim yazacağınızı sanmadığım için, ilk olarak fiziksel şekilde kötü davranmıyor. Pek çok kez güvenip çok büyük hatalara ve yanlışlara düştüm, babama karşı her türlü abartılı şikayetini duyuyorum.
Bahsi geçen kadın çalışıyor mu? Babanın ve kadının gelirini ve yaşlarını nesnel olarak (sayıyla) söylemeni istesem bana kızar mısın?

Normaldir eğer babanızdan ayrılmak istiyorsanız karısı ile ters düşün.

Bahsi geçen kadın çalışıyor mu? Babanın ve kadının gelirini ve yaşlarını nesnel olarak (sayıyla) söylemeni istesem bana kızar mısın?

Hayır asla kızmam, kızamam da :). Babam dün 48 yaşına bastı, eşi ise 31 yaşında. Ve kadın çalışmıyor. Babamın geliri hakkında tam bir fikrim yok ama gözlemlerim ile giderleri saymazsam 30.000 civarı oluyor(geneli boş şeylere harcanılıyor).

Köprüyü geçene kadar fikrini savunuyorum burada. 18 yaşına gelince ne fark edecek sanıyorsunuz ki. Ekonomik özgürlüğünüzü aldığınız zaman ailenizin fikirleri bir yorum olmakla kalır. Şu anda dinlemek zorundasın. Kimse birbirini kandırmasın. Bir 18 olayım gideceğim evden olayı yalan. Kaç arkadaşım vardır üniversite mezunu ama hala düzenini oturtamamış, çalışamamış.

Olayı yalan mı? Benim kuzenim 19 yaşına olmasına rağmen Azerbaycan'da oturuyor. Senin arkadaşların anlaşılan becerememiş. 18 yaşına geldiğinde her şeyi senin ellerinde oluyor. Hayatı kendin seçiyorsun. Annen baban değil.

Hayır asla kızmam, kızamam da :). Babam dün 48 yaşına bastı, eşi ise 31 yaşında. Ve kadın çalışmıyor. Babamın geliri hakkında pek fikrim yok ama giderleri saymazsam 30.000 civarı oluyor(geneli boş şeylere harcanılıyor).
Ufak çaplı bir "Gold Digger" vakası var sanki burada, işler değişiyor. Gelirler yakın olsaydı @fryzen ağabeyimin tavsiyesi çok işe yarayabilirdi ama şimdi onun dediklerini hafifçe değiştirmemiz lazım sanki. Misafir hatun gibi bir engelin var, bu hatunun amacı muhtemelen para. Babanla tam ters düşmeyip çapraz düşmen gerekli, bu da onun üstüne çıkmaya çalışman ancak bağını tam olarak koparmaman gerektiği anlamına geliyor. Yumuşak dilli, hem hatuna hem de babana iyi davranan ancak gerektiği yerde el altından sopa gösteren bir kişi olman gerekli. Özetle @fryzen `in dediklerini babana karşı daha yumuşakça yapman gerekli, dediği meslek tavsiyesine ek olarak derslerine de ağırlık verirsen karşı gelinemeyen altın çocuk olursun.

Olayı yalan mı? Benim kuzenim 19 yaşına olmasına rağmen Azerbaycan'da oturuyor. Senin arkadaşların anlaşılan becerememiş. 18 yaşına geldiğinde her şeyi senin ellerinde oluyor. Hayatı kendim seçiyorsun. Annen baban değil.
Öncelikle sakin ol. Genel ortalamada yalan. Benim arkadaşım makina mühendisliğinden mezun olup 30.000 TL maaş ile başladı demek gibi binde bir. Git seç ne yapabileceğinizi sanıyorsunuz yıllarca öğrenciliğimde garson, boyacı ve hammal olarak çalıştım ezberden 2 pubda şarkı söyleyip taksimde stüdyo dairede kalan kişilere özenmeyin kolay değil o.

Ufak çaplı bir "Gold digger" vakası var sanki burada, işler değişiyor. Gelirler yakın olsaydı @fryzen ağabeyimin tavsiyesi çok işe yarayabilirdi ama şimdi onun dediklerini hafifçe değiştirmemiz lazım sanki. Misafir hatun gibi bir engelin var, bu hatunun amacı muhtemelen para. Babanla tam ters düşmeyip çapraz düşmen gerekli, bu da onun üstüne çıkmaya çalışman ancak bağını tam olarak koparmaman gerektiği anlamına geliyor. Yumuşak dilli, hem hatuna hem de babana iyi davranan ancak gerektiği yerde el altından sopa gösteren bir kişi olman gerekli. Özetle @fryzen'in dediklerini babana karşı daha yumuşakça yapman gerekli, dediği meslek tavsiyesine ek olarak derslerine de ağırlık verirsen karşı gelinemeyen altın çocuk olursun.

Eskiden babamın kredi kartlarını alıp izinsiz tonla harcamalar yaptığını, ve bir sürü pahalı kıyafet aldığını söyleyebilirim. Eskiden ufak çaplı değildi, direk öyleydi. Ama bu aralar pek öyle harcamalar görmedim, ya da göremedim mi demeliyim bilemiyorum.

Öncelikle sakin ol. Genel ortalamada yalan. Benim arkadaşım makina mühendisliğinden mezun olup 30.000 TL maaş ile başladı demek gibi binde bir. Git seç ne yapabileceğinizi sanıyorsunuz yıllarca öğrenciliğimde garson, boyacı ve hammal olarak çalıştım ezberden 2 pubda şarkı söyleyip taksimde stüdyo dairede kalan kişilere özenmeyin kolay değil o.
Zaten sakinim hocam. 18 yaşına geldiğinde ailen sana fazla destek vermez git çalış kendin geçir hayatını. Her şeyi ailende beklemeyin size bir yere kadar destek verir gerisi sende zaten.

Ailemle ayrı değil fakat hiçbir hayalimi gerçekleştirebileceğim maddi durumum yok. Hayat işte, her zaman bir yerden alıp başka bir yere veriyor. Sana karşı şiddet uygulanmıyorsa onları yokmuş gibi varsayıp önüne bakmalısın. 18'ine kadar kendini geliştir. Dil olsun genel kültür olsun sadece kendine odaklan. Hem annemin hem de babamın maddi durumu iyi demişsin. Sonrasında kendi evine çıkıp rahat edersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı