Okumak istemiyorum

Baban zengin değilse, büyüyünce yerleri yalattırırlar okumazsan. Askerde de er olur 3 kuruşluk eziklere emret komutanım dersin. Ahır gibi koğuşta aylarca yatıp kalkarsın. Yazılımcı falan da olamazsın onu unut. O işler kolay işler değil. Son yılllarda kolay diye algılanma sebebi o saçma sapan udemy videoları. Otur dene bakalım orada öğretilen şablonlar dışında 1 satır kod yazabilecek misin? Oradan öğrenip de piyasaya programcıyım diye çıkmış zaten tonla adam var. 2000 liraya el öperler. Sen de 1500 liradan işe girersin o da bulabilirsen. 😀

Son düzenleme:
Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri 10. sınıf öğrencisiyim ve artık okuldan bıktım. Açık liseye geçmeyi düşünüyorum fakat işler nasıl yürüyor bilmiyorum. Eğer açık liseyi bitirmemek zorunlu değilse ve başıma sonradan bir şey gelmeyecekse bitirmeyi de düşünmüyorum. Şu anda sadece okuldan kurtulmaya çalışıyorum.
Ailen hayatının geri kalanında bakıcaksa bırak gitsin ama bakmayacaksa bi iş hayatını tat bakalım ozaman son kararını verirsin okumak iyidir meslek edinirsin en azından diploması yoksa yerel marketler seni bekler :)

Bence bu kararını vermeden önce bir yere girip çalışmaya başla. Çalışma hayatının zorluklarını gördükten sonra hala fikrin aynı ise, sen bilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı