Banka Reklamları Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Konuyu başlatan 9544
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 668

9544

Kilopat
Makaleler
46
Yer
Dark
Daha fazla  
Son birkaç haftada yayınlanan banka reklamları hakkında görüşleriniz neler, ben bazı banka reklamlarında duygulandım açıkçası, bankalar bu kadar iyi kalpli mi?
İyi kalplilerse ben araba alacağım, 65 bin faizsiz ve 24 ay vade ile kredi verirler mi?

Nabıza göre şerbet veriyorlar :) Bu bankalar şirketler o kadar iyiyseler sağlık çalışanların kredilerini ertelesinler, telefon şirketleri salgınla uğraşan saglık elemanlarına ücretsiz bir iki ay hatlarını bedava açsın. Bunun gibi onlarca örnek verilebilir.

Nabıza göre şerbet veriyorlar :) Bu bankalar şirketler o kadar iyiyseler sağlık çalışanların kredilerini ertelesinler, telefon şirketleri salgınla uğraşan saglık elemanlarına ücretsiz bir iki ay hatlarını bedava açsın. Bunun gibi onlarca örnek verilebilir.

Lafa gelince hayır kurumu gibiler ona diyecek yok, keşke o dediklerini de yapsalar. Sağlıkçı değilim ama sağlıkçı olmayı zamanında istemiştim, olmadı. :D

Aklıma John Steinbeck'in Gazap Üzümleri kitabından bir parça geldi.

''Üzgünüz. Biz demiyoruz. Canavar diyor. Banka insana benzemez. Evet, ama banka da insanlardan kuruludur. Yo, orada yanılıyorsunuz... Çok yanılıyorsunuz. Banka, insan olmayan bir varlıktır. Bankadaki herkes, bankanın her yaptığından nefret eder. Ama banka onu yine de yapar. Banka insanın dışında bir şeydir, söylüyorum size. Canavardır. Onu insanlar yaratmıştır ama, insanlar kontrol edemez.''

Aklıma John Steinbeck'in Gazap Üzümleri kitabından bir parça geldi.

''Üzgünüz. Biz demiyoruz. Canavar diyor. Banka insana benzemez. Evet, ama banka da insanlardan kuruludur. Yo, orada yanılıyorsunuz... Çok yanılıyorsunuz. Banka, insan olmayan bir varlıktır. Bankadaki herkes, bankanın her yaptığından nefret eder. Ama banka onu yine de yapar. Banka insanın dışında bir şeydir, söylüyorum size. Canavardır. Onu insanlar yaratmıştır ama, insanlar kontrol edemez.''

Güzel bir kitaptı, yazarın başka kitabını da okumak istedim ama henüz kısmet olmadı. :)

Bankalar ile ilgili bir söz vardır. Şemsiyeyi yağmurlu havada kendisine, güneşli havalarda size tutar diye.

Bankaların eline pek düşmemek lazım ama günümüzde ne kadar mümkün tartışılır. Dediğiniz şartlarda verirler mi bilmem ama iş aslında almakta değil ödemekte bitiyor. Mesela benim komşum araba kredisi çekti. Bu zamana kadar bildiğim kadarıyla gayet düzenli ödüyordu. Bu virüs yüzünden işleri bitti ve para kazanamaz oldu. Devlet maaşının %60 civarını mı ne veriyormuş. Olayın özeti krediyi karşılamaya yetmiyor para. Şimdi ise nasıl ödeyeceğini düşünüyor. Özellikle bu vakitlerde pek bankalara bulaşmayın. Ortalığın biraz daha sakinleşmesini bekleyin. Ayrıca kesinlikle ödeyebileceğinizi düşünüyorsanız alın yani garantisi varsa. Yoksa baya kötü olur. Ne zaman ne olacağı belli olmaz. İşleri sağlama aldıktan sonra başvurmak en iyisi veya mümkün olduğunca uzak durmak.

Şey... Aslında banka, üzüntülü günlerde yanımızdaki dosttur.
Bu yüzden sadece %0.99 faizle kredi çekerek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
Düşüncem budur. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı