Başıboş hayvanlar uyutulmalı mı?

Gönül isterki kısırlaştırılsınlar, barınaklarda güzel şartlarda yaşasınlar ama mümkün olamayacak şeyler bunlar. Ne acı çekerek ölmeyi beklesinler, ne de kötü şeylere sebep olsun. Maalesef sahipsiz köpekleri uyutmaktan başka bir çaremiz yok.

Gönül isterki kısırlaştırılsınlar, barınaklarda güzel şartlarda yaşasınlar ama mümkün olamayacak şeyler bunlar. Ne acı çekerek ölmeyi beklesinler, ne de kötü şeylere sebep olsun. Maalesef sahipsiz köpekleri uyutmaktan başka bir çaremiz yok.
Malesef mevcut şartlar bunu gerektiriyor, geçtiğimiz haftalarda sokak ortasında saldırıya uğrayan kaç tane çocuk videosu ve haberi ile karşılaştım. Keşke daha önceden bir önlem alınmış olsaydı. Ayrıca sırf mantıklı düşünüyor diye insaları neden cani falan diye adlandırıyorlar anlamış değilim ben de bir hayvan severim keşke farklı bir yolu olabilse ama sokakta aç kalıp, vahşileşip, gruplaşıp insan hayatını tehlikeye atıyorlar.

Maalesef mevcut şartlar bunu gerektiriyor, geçtiğimiz haftalarda sokak ortasında saldırıya uğrayan kaç tane çocuk videosu ve haberi ile karşılaştım. Keşke daha önceden bir önlem alınmış olsaydı. Ayrıca sırf mantıklı düşünüyor diye insaları neden cani falan diye adlandırıyorlar anlamış değilim ben de bir hayvan severim keşke farklı bir yolu olabilse ama sokakta aç kalıp, vahşileşip, gruplaşıp insan hayatını tehlikeye atıyorlar.

Beni kovaladı bir köpek bir taneside havladı geçen 3'lü gezen köpek grubu gördüm birisi çiftleşmeye çalışıyordu ama dişi olan kaçıyordu sorun şu ki benim onların dibinden geçmem dip dibe olmamız.

Yeni konular

Geri
Yukarı