Başıboş köpekler çocuğun burnunu kopardı

5 köpek tarafından öldürelisye kovalandıktan ve bir kedi yüzünden durduk yere ısırılıp bir sürü aşı olmam gerektiğinden beri hayvanlardan zerre hoşlanmam. Bizim burda markete gidiceksen Mario parkuru gibi önce 2 sonra 2 sonra 1 köpek atlatıp (canı sıkılınca saldırıyorlar) geri dönüşte tekrar geçmen gerekiyor. Aynı şekilde parklarda da köpekler başıboş geziyor. Bi çocuk oynamak için yanlışlıkla köpeğin canını acıtsa elinden alamazsınız öyle köpekler. Belediyeler ilgilenseler keşke.

Sıkıntı köpeğe kötü yaklaşan insanlar doğduğu andan itibaren güzel bir şekilde eğitilse bunların hiçbiri olmaz.
Karşı binamda doğduğundan beri sahiplenilmiş, bir fiske bile vurulmamış köpek var. Hala millete havlıyor. Salsan ısırıyor. Türkiye'de eğitecek kapasitede adam yok. Anca alıp beslemesini biliyorlar. Hayvan da bu bana yemek veriyor, neden ona saldırayım ki diyor. Millet de benim hayvanım sadık diye seviniyor/övünüyor. Sadık köpek yıllar sonra sahibini gördüğünde bile tanır. Bu köpekler ise başkasına ver. 2 ay sonra o kadar verdiğin yemeği hatırlamaz.

Hırlayan köpek görürsem bıçağı açık hale getiriyorum, saldırmazsa cebime sokup devam ediyorum. Ben de zarar vermek istemiyorum ama insan hayatından daha değerli değil. Hiç saldırıya uğramadım ama tedbir iyidir. Beni çoğu kişi yanlış anlar şimdi. Ben kuyruk sallayan köpeklere kötü davranmam, saldırgan tavır gösterenlere tedbir alırım bu kadar.

İstersen Vegan ol fark etmez. Bir hayvan sana saldırdığında kendini korumak zorundasın. Sana bir ayı saldırırsa ben Vegan'ım hayvana zarar veremem diyecek halimiz yok. O hayvanı olabildiğince etkisiz hale getirmeye çalışırım. Alıntıdır : )

Muhtemelen herkesin az veya çok bir köpek saldırısı başından geçmiş anlaşılan : ) Hayvan sevmek başka bir boyut tabi hayvanları taşlamak eziyet etmemek gerekiyor ve bu yüzden insanlardan uzaklaşan ve saldırganlaşan köpekler elbette var.

Ancak arkanızdan bir köpek veya köpek grubu sizi kovaladığında ay canım insanlar sana zarar mı verdi diye geri dönecek ve o hayvanları sakinleştirip severek uysallaştıracak kadar köpeklere fısıldayan adam tecrübesine herkes sahip olmayabilir.

Geri
Yukarı