Başınıza gelen en garip olay nedir?

Havada tek bir bulut dahi yokken ,sesli bir şekilde dua ettim şimdi bi yağmur yağsa ne güzel olur diye. 10 saniye sonra hava kapandı ve yağmur yağdı sadece benim üstüme. Yaşadığım en paranormal olay budur herhalde. Unutmadan bir gün çok uçmak istemişdim o günün gecesinde rüyamda Drone bağlı bir ceketle havada gezmiştim. Drone un şarjı bitince rüyamda dönerciye uğradım ne zamandır uğramıyosun unuttunmu bizi diye kızmıştı rüyamdaki dönerci. Buda böyle bir anımdır. İlk anım için şahidim var inanmak size kalmış tabi...

İlginç bir rüya görüp uyanmıştım. Odamda, yatağımdaydım ve her şey olduğu gibiydi. Gördüğüm rüyayı anneme anlatmaya başlamıştım ve aniden tekrar uyandım. Meğerse uyandığımda gerçek sandığım an da bir rüyaymış. Velhasıl rüya içinde rüya görmüştüm. Tabii gerçekten uyanınca "Bu da bir rüya mı?" diye kendimi sorgulamadım değil. :rolleyes:

Anıtkabir'e ziyaretimizde bir kadının İngilizce bilen birini aramasıyla elimi kaldırıp yardım edebileceğimi söylediğimde kendisinin Erasmus programında çalışan birinin olduğunu ve İngilizce bilmediğini söylemesi beni şoke etmişti.

Rüyamda Emre Abi'min arabası ile şehir dışına gidiyorduk. Sorun şu ki yengemleri çoluğu çocuğu bırakıp bize gelmişti ilk önce. Sabah uyandığımda haberi aldım. Abimin arabasının camını kırıp içindeki telefonu almışlar.

Genellikle bir şeyin olmasını istediğimde ve bunla bağlantılı olarak, bu şeyin gerçekleşmesi için bana lazım olan fırsatların ne zaman karşıma çıkacağını düşündüğümde, her ne kadar istisnalar olsa da, hemen o fırsatlar karşıma çıkar, o fırsatları görmeye başlarım ve istediğim şeyi yapabilecek duruma gelirim.

Örnek vereyim: "Acaba X, bana ne zaman yazacak?" dedikten sadece 2 - 3 gün sonra, X bana yazdı. "Acaba ne zaman Y ile ilgili bir şey yapacak uygun vakti bulabilirim?" dedikten 1 hafta sonra, bir anda programım boşaldı ve istediğim şeye vakit ayırabildim.

Bunun neden olabileceği hakkında biraz araştırma yaptım. Karşıma şöyle bir şey çıktı: Self-fulfilling prophecy. Sanırım bununla bir ilgisi var. Ama ben hâlimden memnunum açıkçası. Resmen sihir gibi. :)

Geri
Yukarı