Basketbol kilo verdirir mi?

Rietveld

Centipat
Daha fazla  
15 yaşındayım, boyum 1.77, kilom 84. 3 ay boyunca her gün düzenli bir şekilde 2-3 saat basketbol oynarsam, ne kadar kilo verebilirim? Ve boyum uzar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kilo vermek için öncelikle kalori açığı oluşturman gerek kardeşim. Yediklerine dikkat et, paketli gıdalardan uzak durmaya çalış. Günde 2-3 saat boyunca spor yaparsan elbette kilo verirsin. Boy işi biraz genetik ve 15 yaş biraz geç kalınmış bir yaş diyebilirim ama bu seni spora küstürmesin hala gelişim aşamasındasın muhakkak faydası olur.

Kilo vermek için öncelikle kalori açığı oluşturman gerek kardeşim. Yediklerine dikkat et, paketli gıdalardan uzak durmaya çalış. Günde 2-3 saat boyunca spor yaparsan elbette kilo verirsin. Boy işi biraz genetik ve 15 yaş biraz geç kalınmış bir yaş diyebilirim ama bu seni spora küstürmesin hala gelişim aşamasındasın muhakkak faydası olur.

Hocam 15 yaş neye geç kalınmış? Boyu zaten 1.77 :D
19 Yaşındayım 1.65 boyum var.

Benim boyum uzadı ve kilom azaldı. Ben 4. sınıfta başlamıştım şuan boyum 1.83-1.84 kilom fazla antrenman yapmamaktan 4-5 kilo fazlam var. Kilom tahminen 76-78
İdeal kilonuz 76-90 arası. Kilodan kasıt yağ oranı mı?

Buradakilerin hepsi doğru ek olarak yüzme yapabilirsin.

İdeal kilonunz 76-90 arası. Kilodan kasıt yağ oranı mı?

Buradakilerin hepsi doğru ek olarak yüzme yapabilirsin.
Aynen hocam, 1,5 yıldır basketbol kursuna gitmemekteyim vücudum yağ tutmuş bulunmakta göğüslerde filan sarkıklık var göbekde sarkma var ama böyle avuçla tutulacak kadar değil.

Geri
Yukarı