Başlangıç için Linux dağıtımı

Zaten kimse sizden profesyonelce kullanmanızı beklemiyor. Yazacağınız 2-3 kod var zaten eğer onları da bulamassanız Ubuntu forumları var oralara bakabilirsiniz. Başlangıç için Ubuntu ve Mint gayet uygun.
Zaten kurduktan sonra anlarım diye tahmin ediyorum. Peki kurmak için format atmama gerek var mı? Windows'u format atmadan silip diske Linux kurabilir miyim?

Zaten kurduktan sonra anlarım diye tahmin ediyorum. Peki kurmak için format atmama gerek var mı? Windows'u format atmadan silip diske Linux kurabilir miyim?
Evet, kurabilirsiniz. Format atmanıza gerek yok. Ancak Dual-Boot olarak kullanacaksanız kurulumdan önce disk bölümleme yapmanızı öneririm.

Formata gerek yok. Dual Boot şeklinde kullanacaksınız 2 kurulum yolu var ;
1. Yol basit ve karışık olmayan ''Windows Boot Manager'ın yanına kur'' seçeneği.

2. Yol ise ''Elle'' seçeneği, tam emin değilim fakat kurulum ekranında alan ayrılabiliyor olması gerekiyor, olmaz ise Windows'tan Disk Yönetimi kısmından ayırıp kurulum yapacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı