Başörtülü doktora hakaret eden CHP'li meclis üyesi hakkında iddianame hazırlandı

İstanbul bahçelievler belediye CHP meclis üyesi İsmail hakkı Temel'in, filyasyon ekibinde görevli diş hekimi Tuba taşkın öztürk'e 'hakaret' ettiği gerekçesiyle 2 yıl, 4 aya kadar hapsi istendi.

Temel'in, öztürk'e hitaben "ama senin kafanda şu şey varken ben sana nasıl güvenebilirim? Beni zehirlemeyeceğini nereden bilebilirim" şeklinde sözler sarf ettiği belirtildi. Temel'in alınan ifadesinde öztürk'e yönelik kullandığı ifadelerin şaka maksatlı olduğu, hakaret etme kastının bulunmadığı, suçlamaları kabul etmediği kaydedildi.

İddianamede şüpheli İsmail hakkı Temel'in "hakaret" suçundan 1 yıl 2 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi. İddianame kabul edildi, şüpheli temel önümüzdeki günlerde Bakırköy asliye ceza mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak.

Kaynak: CHP’li meclis üyesine filyasyon ekibindeki başörtülü hekime hakaretten 2 yıl 4 aya kadar hapis istemi

Olay 10.03.2021 günü gerçekleşmiştir.
Siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
O dönemlerde yoktum ben, doğmamıştım. Ama olduğunu duyuyır insan. İnternete yazarsan da görürsün.
Duyuyorsanız düzgün duyun düzgün araştırın hocam. Ne zaman hangi partinin olduğunu bilmeden hangi partinin ne yaptığını bilmeden tek tük şeyler duyarak sadece garip duruma düşersiniz.

Duyuyorsanız düzgün duyun düzgün araştırın hocam. Ne zaman hangi partinin olduğunu bilmeden hangi partinin ne yaptığını bilmeden tek tük şeyler duyarak sadece garip duruma düşersiniz.

Merak etme, düzgün kişilerden duyuyorum. Sadece o zaman ki hülümeti bilmiyorum. Bilmemem, bunun doğruluğunu değiştirmez.

20 sene önce de aynı olaylar vardı, hala var.

Pardon ama, diğer partilerde böyle durumlar neden olmuyor? Neden 20 sene önce başörtü bir olumsuzluktu? Neden imam hatip mezunları ODTÜ mezunu olmalarına rağmen işsiz kaldı? Burada parti desteklemiyorum ama alakası var işte.
İşsizlik zaten genel sorun fakat aslında normal bir şey. Adamların çalışana ihtiyacı yok bu yüzden mesela en basitinden örnek, adam bilgisayar mühendisliği okumuş fakat bilgisayar mühendisine ihtiyaç yok, adam mecburen mahalle bilgisayarcısında çalışmak zorunda kalıyor. Bu da iş beğenmemeyi getiriyor.

İşsizlik zaten genel sorun fakat aslında normal bir şey. Adamların çalışana ihtiyacı yok bu yüzden mesela en basitinden örnek, adam bilgisayar mühendisliği okumuş fakat bilgisayar mühendisine ihtiyaç yok, adam mecburen mahalle bilgisayarcısında çalışmak zorunda kalıyor. Bu da iş beğenmemeyi getiriyor.

Dediğim şey o değil. Sadece imam hatip mezunu olduğu için işe giremiyor. O bölümden mezun olanlar iyi yerlere gidebiliyordu.

Yanlız aynı olay Ak Parti'den biri tarafından yapılsaydı bırakmadığınız hakaretleri bırakmazdınız.Şimdi gelmiş bunun partisi yok diyorsunuz.

Partiye bağlamayın diyenlere bir sorum olacak. Bir bağımlı vardı. Arabasında mi ne kokain çekerken yakalanmıştı. Hatta pudra şekeri falan denilmişti. O zaman neden partiye bağlandı? Parti zihniyeti neyse, o zihniyete göre adam seçiyorlar.

Durumun parti ile alakası yok diyenleri gerçekten anlamıyorum. Aynı parti de buna benzer olayları çok gördük. Görmesek bile, benzer bir durumu başka bir parti yapsa (örneğin AKP) kişiyi değil yine partiyi suçlardınız. Kaldı ki CHP bu konuda suçsuz olsa da asla masum bir parti değil. Hala CHP'yi savunan insanlar var, akıl almaz birşey.

Beni AKP'li olarak itam etmeyin, bugün mesaj yazdığım diğer konuya bakarsanız zaten AKP'li olmadığımı görürsünüz.

Geri
Yukarı