Başörtülü doktora hakaret eden CHP'li meclis üyesi hakkında iddianame hazırlandı

İstanbul bahçelievler belediye CHP meclis üyesi İsmail hakkı Temel'in, filyasyon ekibinde görevli diş hekimi Tuba taşkın öztürk'e 'hakaret' ettiği gerekçesiyle 2 yıl, 4 aya kadar hapsi istendi.

Temel'in, öztürk'e hitaben "ama senin kafanda şu şey varken ben sana nasıl güvenebilirim? Beni zehirlemeyeceğini nereden bilebilirim" şeklinde sözler sarf ettiği belirtildi. Temel'in alınan ifadesinde öztürk'e yönelik kullandığı ifadelerin şaka maksatlı olduğu, hakaret etme kastının bulunmadığı, suçlamaları kabul etmediği kaydedildi.

İddianamede şüpheli İsmail hakkı Temel'in "hakaret" suçundan 1 yıl 2 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi. İddianame kabul edildi, şüpheli temel önümüzdeki günlerde Bakırköy asliye ceza mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak.

Kaynak: CHP’li meclis üyesine filyasyon ekibindeki başörtülü hekime hakaretten 2 yıl 4 aya kadar hapis istemi

Olay 10.03.2021 günü gerçekleşmiştir.
Siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlığa bak başörtülü kadın. Diğer kadınlara hakaret edilince daha az mı ceza veriyorlar?
Direkt başörtüsüne hakaret olduğu için öyle. Yoksa ben de şaşırdım A H*ber gibi başlık atılmasına.
Siyasi partiye bağlanmaması lazım. Her yerde çürük elmalar olabiliyor.
Arkadaşımızı linç etmeyin demek istediği şu : Siyasi partinin genel görüşü değil bu.

Direkt o partiye ait bence. Bunu deyince başka partiyi desteklemiş olmuyorum ki.

Partilerin geçmişlerine bakabiliriz. Maalesef ülkemizde adam akıllı insan yok, bu alanda.

Hiç kıvırmayacağım o nedenle.

Siz zihniyet denen şeyi çok hafife alıyorsunuz.

Zihniyet her şeydir. Bir topluluğun hareketini belirler. İnsanların davranışlarını belirler. Bunlar her parti için aynıdır ve parti zihniyetleri değişmez.

Ya ben okuduğum üniversitede bile çektim bunu. Öğrenciye yardım etmeyen, köstek olan zihniyetten çok çektim.

Benim üstlerimde olan abiler ablalar, aynı şeyi çekmiş olmalarına rağmen mezun olup akademisyen olunca, aynısını yaptılar, öğrencilerine.

O nedenle böyle insanları ve zararlı zihniyetleri biz, genç nesiller olarak her yerden temizleyeceğiz.

Tabii ki zararlı zihniyetin dini dili bayrağı partisi olmaz. Ama neyle karşı karşıya olduğumuzu da iyi bilmek, yanlışa düşmemek gerekiyor.

Başlığın nesini beğenmedin o konuyla ilgili olduğu için öyle yazdım.
Hem başörtü kelimesini hem de CHP kelimesini. Hakaret edenin kimliğinin ne olduğu, nereli olduğu umurumda değil. Hakaret ediyorsa cezalandırılmalıdır, kime ettiği de önemli değil. Doğru başlık şudur:

İsmail Hakkı Temel görevi başındaki kadına hakaret etti. Diğer başlıklar ve bu tarz başlıklar ayrımcılığa iter.

Yeni konular

Geri
Yukarı