Bazı okulların ders saatleri neden bu kadar uzun?

Okullarda her ders 35 dakika, öğle arası 20 dakika, gün içinde 5 ders olsa herkes mutlu olur mesela. Hem bu sayede öğrenciler bütün okuldan çıkmayı düşünmek yerine derse odaklanır herkes memnun olur. Çok mu zor bunu yapmak🙄

Okullarda her ders 35 dakika, öğle arası 20 dakika, gün içinde 5 ders olsa herkes mutlu olur mesela. Hem bu sayede öğrenciler bütün okuldan çıkmayı düşünmek yerine derse odaklanır herkes memnun olur. Çok mu zor bunu yapmak🙄

Dersler 35 dakika değil mi zaten? Bizde 35 dakika.

Bizim lise de 8.10 başlangıç 16.10 bitiş eve yürüyerek gittiğim için eve vardığımda saat 17.20 kalıyor eğer performans ödevleri falan varsa 23.30'a kadar meşgul olabiliyorum eğer yoksa saat 21.00'dan sonra bana kalıyor
Dersler 35 dakika değil mi zaten? Bizde 35 dakika.

Biz de 40 dakika

Bizim lise de 8.10 başlangıç 16.10 bitiş eve yürüyerek gittiğim için eve vardığımda saat 17.20 kalıyor eğer performans ödevleri falan varsa 23.30'a kadar meşgul olabiliyorum eğer yoksa saat 21.00'dan sonra bana kalıyor.

Biz de 40 dakika.

Bizim okul bize torpil geçmiş sanırım :D 2. teneffüs 15 dakika diğerleri 10 dakika onları da biraz düşürseler eve bir saat önce gitsek çok çok daha iyi olurdu :D

Benim 8'de başlıyor. 13.05'de bitiyor.

Ders süreleri 35 dakika

Teneffüs 10 dakika (Tüm teneffüsler için geçerli.)

Öğle arası 20 dakika çok az değil mi? Bizde 1 saat 15 dakika :D Eve gidenler var.

Mersinde okuduğum dönemde (ortaokul zamanı) okulumuz 8 de başlardı öğlen 12.30 da biterdi. Öğleden sonra okul yoktu mesela. Pilot okul vs. derlerdi zamanında belki bunun bir etkisi vardır.

Pardon söylemeyi unutmuşum bizde müzik dersleride yok. Onun haricinde bazı diğer derslerde.

Yeni konular

Geri
Yukarı