"Beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü Radeon WattMan ayarları geri yükledi" hatası

• Konuyu başlatan BB35
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 916

BB35

Decapat
Daha fazla  
(Beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü Radeon WattMan ayarları geri yükledi" hatası)

Arkadaşlar Steam PUBG oyununda sürekli bu hatayı veriyor oyun içinde 18 - 20 dakika sonra ekran da görüntü gidiyor ama kasa çalışıyor tekrardan reset atmam gerekiyor diğer oyunlarda hiçbir problem yok sadece PUBG oyununda yapıyor Steam'den oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula yapıyorum 1 eksik dosya var diyor yüklüyor ve sonra aynı dosyayı tekrardan siliyor.

Dosya Ekleri

• 20210122_214651.jpg
    20210122_214651.jpg
    76,7 KB · Görüntüleme: 53
Ben son sürümde bu hatayı alıyordum RX570 kartım ile. 20.4.2 sürümüne downgrade yapınca düzeldi.

MSI Afterburner indirip core frequency değerini 100 MHz kısmayı dene. Olmazsa DDU ile ekran kartı sürücülerini güvenli modda silip AMD sitesinden WHQL sertifikalı sürücüyü kurmayı dene.
Core clock (mhz)= 1360 onu 1260 mı yapayım
Memory clock (mhz)= 2000
İstersen voltaj düşürmeden önce DDU ile driverları silip WHQL bir driver kur.
Ddu ile güvenli modda silip tekrar yükledim değişen birsey olmadı
DDU ile grafik sürücünüzü kaldırıp Adrenalin 21.1.1 sürümünü kurun.
Bendeki ekran kartı asus dual rx580 8gb 256Bit uyumlumu

Son düzenleme:
Power limit kısmayı deneyebilirsin, %15 kısıp denesen yeterli. Biraz frekans düşebilir, onu da undervolt yaparak halledebilirsin.

Oyunun 1mb lık dosyası silindiğini fark ettim Virüs programını devredışı bıraktım steam den pubg dosyalarını dogrulat yaptım eksik dosya yüklendi Virüs programı aktif ken dosyayı sürekli siliyor devre dışı bırakınca 1.5 saat oynadım problem yapmadı yarın tekrar girip deneyeceğim inşallah birdaha aynı sorunu yaşamam hepinize çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için 😊

Geri
Yukarı