Bende anksiyete mi var?

Joe Satriani

Centipat
Herkese selam, arkadaşlar psikolojik olarak iyi değilim. 30 yaşına geldim çocukluğumdan beri toplum içinde önemli sayılabilecek bir iş yaptığımdai aşırı panik, stress, terleme, konuşmada bozulma (kekeme) bunların eşliğinde elde hafif titreme oluyor. Daha önce 6 gün sigorta girişim oldu. 2 tane iş bıraktım ikisinde de toplam 1 hafta bile çalışmadım. Şimdi BİM'e personel olarak girdim mağazada çalışıyorum. Daha 5 gün olduğundan pek kasaya koymuyorlar ama koyduklarında da az önce yazdığım şeyler oluyor. Para hesabı bile yapamıyorum panik, heyecandan. Para üstünü yanlış veriyorum. Yanlış vermesem de bazen müşteriye kolay gelsin, iyi işler falan dediğim de oldu 😁.
Bu anlattığım rahatsızlığın ismi nedir? Biraz araştırdım anksiyete diye geçtiğini gördüm. Lisedeyken sosyal fobi de vardı onu biraz aştım zamanla. Ayrıca atipik psikoz rahatsızlığım var sesler duyuyorum 3 yıldır. Çalışırken de ses oluyor bazen bu da panik yapıyor bende, dikkatim dağılıyor sesten.
Atipik psikozdan %40 engel almıştım hastaneden. Bu anlattığım rahatsızlığımdan da artı olarak heyetten engel oranı alabiliri miyim? Ve bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim sağ testisim doğuştan gelişmemiş benim. Bu rahatsızlıklarla engel oranım ne olur? Erken emekli olabilmek için soruyorum da.

Hocam bu tür konuları psikologla veya bir uzmanla görüşmek çok daha iyi olur. Zaten kimse de cevap yazmamış.

Hocam, seni Ekpss ile açtığın basliktan gördüm.

Tamamen olmasa da benzer problemlerden müzdaribiz gibi.

Bende de sosyal fobi, çekingenlik problemleri var. Sosyal yanım zayıf. Asperger Sendromuna sahibim (otizm) ve yüzde 40 engelli raporum var ekpss'ye çalışıyorum.

@Joe Satriani sosyal anksiyete yaşıyorsun önüne geçmek istiyorsan daha fazla üstüne gidiceksin konuşmaktan korktuğun kişiler ya da konular hakkında konuşucaksın gerekiyorsa rezil olcan ama o duyguyu yeniceksin.

Geri
Yukarı