Beni sevmeyen birini nasıl unutabilirim?

Semihhgg

Decapat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sevgiliyken onu çok mutlu ediyordum ve o da bana aşıktı, eminim aşıktı. Çünkü gözlerinde o ışığı görüyordum. Kelimelerle de belli ediyordu, fakat 3 defa ayrıldık ve 3. son oldu sanırım. İlk zamanlar aklımdan çıkmazdı, şimdi arada geliyor aklıma ama kendimi kontrol edemiyorum. 2. ayrılmamızdan 1 ay sonra pizza gömelim mi diye mesaj attı ben de bakarız yazmıştım çünkü hala kırgındım. Daha sonra bir buluşma ayarlayıp onunla konuşmalıydım, ona da söyledim ve buluştuk. Direkt konuya girdim geleceğinde beni görmüyorsan daha fazla uzatmanın manası yok dedim. Görmeseydim burada olmazdım dedi, fakat birkaç ay sonra yine ayrıldı ve bugün 2 ay 14 gün geçti benimse kendime söylediğim tek şey sevse sana bunu yapmazdı oldu...

Her defasında o mu ayrıldı? Bu ilişkinin geleceği yok gibi zaten. Sevdiğin birini unutmak başkasının tavsiyesi ile pek olacak bir şey değil. Kim ne önerirse önersin ummadık anda aklına düşer tadın kaçar. Zamanla unutacaksın, kendiliğinden gidecek aklından ve maalesef biraz acı çekeceksin.

Zaman her şeyin çözümü, ekstra olarak kafanı meşgul edecek hobiler ve uğraşlar bulabilirsin. Arkadaşlarınla daha çok vakit geçir ve yeni insanlar tanımaya çalış. Bir diğer etkili yöntem ise bir başkasıyla tanışman olacaktır. Kastım normal biriyle tanışmak değil, senin veya onun seveceği birisiyle tanışmak. Şu an bu fikir hoşuna gitmiyor olabilir ama böyle zor duygusal zamanlarda birinin yanında olması çok şeyi değiştiriyor. Bunlar dışında bir çözüm bulabilirsen bana da haber ver çünkü benzer bir durumdayım. 🙃

Unutamazsın. Gerek de yok zaten unutmaya. Bazı anılar acı veriyor, onların arasına ekle ve onla yaşamayı öğren.
Unutmak nedir ayrıca? Yaşadığın her şeye ihanet! Güzel yanları anı, çirkin yanları da tecrübe olsun.
Hayattan zevk alın acısı ile tatlısı ile, yemek misali neden seçersiniz ki?

Bu konumu okumanızı tavsiye ederim.

Şöyle çözüm yolları vardır​

1.sevdiğin yemekleri ye örneğin (lahmacun, dondurma, çikolatalı süt)
2.eğlenmek amaçlı Aykut Elmas izlemek veya ailen ile çay demleyip dizi izleyip sohbet edebilirsin.
3.sevdiğin oyunu oynamak örnek vereyim.
(Brawls stars, Minecraft) ya da kitap okuyabilirsin kral şakir çok güzel.

Geri
Yukarı