Geçmişimi nasıl unutabilirim?

Hocam bende seninle yaşıtım senin kadar hatta belki senden daha çok keklendim ve daha kötü şeyler yaşadım. Şuan hayatımın en kötü yıllarını geçiriyorum. Sana bir tavsiye vereyim hiçbir şeyi kafan TAKMA. Ben eğer taksaydım şuan ya hastanede tedavi görüyordum veya intihar etmiştim. Ben eskiden çok keklenirdim hep birilerine bir şey ısmarlardım ( ısmarlamak geçmiş onu görev gibi görmüştüm neredeyse ). Bunlar bitti. Şuan kaykay kaymaya başlayacağım başladım diye bilirim. Ne kadar etki eder tartışılır zaten hiçbir şeyi kafama takmadığım zaman hayat akıp gidiyor. Aklında gelince koy ... de geç. ( Her şeyi dediğim yani yaşadığın olaylarda ki her şeyi ). Bunları kafana takmaya devam edersen hayatında çok büyük olumsuz şeyler olur. Bu yaşlarda bana göre kimseye güvenme. Aynı şeyleri bende yaşıyorum bende sorguluyorum bu benle gerçekten arkadaş mı falan diye. Ama sende gerçekten arkadaş olma derim. ( Herkesle olma ) Mesela benim kardeşim gibi gördüğüm 2 kişi var ve dahasına gerek yok. Belki benim karakterim budur fazla arkadaşa gerek duymuyorum.

Bak, şöyle bir kitap var. Her ne kadar ben de dahil tüm apaçiler okumuş olsa da öneririm. Kafa yapına uygun, hoşuna gider. @Foxie

J0dvpOV.jpg

Bende en az senin kadar safım yaşım 1 yaş küçük.
Ne kadar arkadaş dediğim insan olduysa ya bi menfaat ya bi menfaat.

Bilgisayarlarıda bu yüzden seviyorum çünkü sana yamuk yapamaz.
Yarın bi gün lise değiştirince arkadaşlıktan silmez.(mecazi anlamda)
bir kaç tane oyunum var cs go ve skyrim skyrim oynarken dış dünya imiş vesaire umrumda değil.

Bazı köklü mahalle arkadaşlarım var haftada bi kez kafeye gideriz okey oynarlar ben izlerim.
Arkadaşlarım dahil herkez oturur sigara içerler.
Ben orda havasızlıktan adeta ölür giderim.

özetliyeceksem 1+1+1=3
2+1=3

Kendine 1 tane gerçek arkadaş bul. Kafaya takmamaya çalış. Bende senin gibiydim hatta daha kötü. Hiçbir şeyi kafaya takma senin için bir şey yapmayan kimseye bir şey yapma.

Kendine 1 tane gerçek arkadaş bul. Kafaya takmamaya çalış. Bende senin gibiydim hatta daha kötü. Hiçbir şeyi kafaya takma senin için bir şey yapmayan kimseye bir şey yapma.

Zaten 3-4 tane var, aralarında 1 kişi ile baya samimiyim(diğerleriyle de samimiyim). Kendimi daha iyi hissetmeye başladım, sadece aniden istemsiz olarak aklıma bir şey gelince sol omzuma titreme geliyor oda geçmeye başladı, bir iş ile meşgul olunca geçiyor, odaklanma sorununu da halletim mi daha iyi olacağıma inanıyorum.

Yardımcı olan herkese teşekkürler, cidden faydası dokundu. Karşımdakinin insan olduğunu ve eşit olduğumuz düşünmem lazım, empati kurduğum sürece sıkıntı olmuyor.

Dostum seninle birlikte o lanet hayatı bende yaşadım. Şu an lise sondayım. Allah izin verirse bu yaz kurtuluyorum. Ama ben özel okuldayım o ayrı bir durum. Seni o kadar iyi anlıyorumki. Hani iyi olmak istersin. Sonra çevrendeki insanlar bunu kullanır. Senle dalga geçer. Bunlar genelde senin çevrendeki insanlarların karakteriyle alakalıdır. Genelde bunlar ailesinden doğru bir ahlak ve eğitim almamış insanlardır. Çocuğu doğurup kafa bomboş büyütüyorlar. Yapacak bir şey yok bunlar hayatın boyunca karşına çıkacak. Ama bence arkadaşlarını yargılama. Yani kötü veya iyi bile olsa yüzüne söyleme. Bu sefer sana sen sanki çok iyisin der. Sende ne yaptımki? diye sorarsın. O da ya dalgalı yada ciddi bir şekilde yüzüne vurur. Ayrıca kötü olanada gidip sen böyle böyle bir adamsın senle konuşmamda deme. Konuşacak durumun oldumu konuş, ama samimi olma. Şimdi gerçek dost seni satmayan dosttur. Burada söylediğini gidip başkasına söylemeyendir. Ya dostuna söylediğin onda kalır, sen istemedikçede başkasına söylemez. Bu yüzden samimi bir dost istiyorsan adamın yüzüne vurmadan test et. Dost demek sadece samimi olduğun insan demek değildir. Eğer sana değer verip seni adam yerine koyan herkes dostundur. Yani bence öyle. :)

Ayrıca geçmişini unutmak zorunda değilsin. Geçmişin senin tecrübendir. Ben hala yaşadıklarımı unutmuyorum. Gerçi ben çok bir şey yaşamadım. Sadace karaktersiz insanların içindeki yaşanan anılarım aklıma gelince moralim biraz bozuluyor. Kendi kendime neden böyle bir eğitim hayatı yaşadım diyorum. Neden benimde üniversitede bile konuşacağım sağlam dostlam olmadı? Ama bu bana iyi bir tecrübe kazandırdı. Şu an sende kazanıyorsun. Bu yüzden kendini hiç üzme. İntihar etmeyide düşündüğün zaman aklına hep Allah'a vereceğin hesap gelsin. Bana verilen bu emanet canı ben nasıl alırım diye sor kendine. İstersen namaza felanda başla. Hem kafanıda dağıtmış olursun.

Diyeceklerim bu kadar. Bu kadar yazmamın sebebi daha yolun başında olduğun içindi. Umarım sana yardımcı olabilmişimdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı