Berat Albayrak'ın gitmesinin ülkeye eksileri ve artıları neler olur?

Penthos Music

Centipat
Daha fazla  
Sizce Berat Albayrak'ın gitmesi ülkeye neler katar ya da neler eksiltir? Bence Berat Albayrak'ın gitmesi dolar ya da euro'nun 1'e kadar düşmez fakat daha oturaklı bir kişi gelirse ekonomiye katkısı olacağını düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla ekonomi bakanın değişmesi ülkeye olan güveni düşürüyor. Bu da anlık kur sıçramalarına yol açıyor. Bu yüzden şu anlık iyi gibi gözükse de uzun vadede biraz sıkıntı olabilir.

Önden yerimi alayım. Tepkim:
1604908939678.png

Boş küme. İstersen beni oraya koyup sonra istifa ettir değişen bir şey olmayacak. Sebep;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha kötü bile olabilir. Sonumuz hayır olsun.

Biz yine de iyiye yorumlayalım işi her ne kadar boş koltuk daha iyi iş yapsa da
Bir şey eksilteceği yok, boş koltuk ondan daha iyi iş yaptı şu ana kadar. 👀

Umarım gelen kişi bir kayınço olmaz :)
Boş küme. İstersen beni oraya koyup sonra istifa ettir değişen bir şey olmayacak. Sebep;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Büyük bir hacker grubu bile önden yer ayırtmış durumda
1604942527744.png

Kısa vadeli düşünüp dolar düştü yorumu ve buradan çekilen tüm dertleri unutma gafletine düşülmez umarım. 2 yıl veya 1 yıl önce dolar kaç TL idi? Şimdi kaç TL? Haftalık ya da iki günlük gidişatla yorumlanmaz. Bu kadar kısa vadeli analizin dünyada örneği yok. Hükümet de biliyordu doların buralara çıkacağını. Medya sayesinde ülkemiz insanı hafıza standardı balık hafızasına eşdeğer olduğundan olduğundan doların yükselişini aylara göre kademe kademe dağıtmak için hazine ve merkez bankası stoklarını erittiler. Koltuklarında kalmak için vergilerimizi ezdiler. Yükselmesini engellemek için o anki piyasanın altından piyasay sürülen dolar ne oldu peki. Zenginler bu doları ucuz diye topladılar. Yapısal reform veya ihracata dayalı katma değerli mal ile zenginleşmeyen bir ekonomide paran değer kaybeder. Bu günü kurtarma çabası sonunda senin benim vergiler zenginin cebine doldu yani. Bir yıl içinde dolar birkaç haftada 8 TL bandına çıksaydı tabanının erimesi çok daha fazla olurdu. Bu süreçte elinde tuttuğu medya sayesinde sürekli gerginlik, polemik vs. ile oyaladı. Meşhur kurbağa deneyi vardır. Kurbağayı kaynar suya atınca kurbağa suya düşer düşmez sıçrar kaçar. Ama su ılıkken kurbağayı içine koy, azar azar kaynat suyu. Kurbağa içinden çıkmayı akıl edemeden ölür, haşlanır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı