Beslenme düzenim nasıl?

Bu yaşı küçük arkadaşa aldırış etme sen daha 15 yaşındasın 20-25 yaşına gelince keşke o zaman başlamasaydım demek istemiyorsan şu an bu tarz diyet, spor vs bunlara girme.
Bro niye pişman olsun anlamadım ben?
Ne gibi bir zararı var yahu, onu soruyorum.

Arkadaş pişman olacak vs demiş ama vucüdünü güçlendirmenin nesi zararlı?
Sanki sınırlarını zorlayıp deadlift abanıyor adam bence herkes vucüdünü geliştirmeli hem sakatlanma riskleri azalır.

Şu an gelişme döneminde boyu kısa kalır ve ileride eklem sıkıntıları çekebilir bunları riske atmak istemiyorsa yapmayacak bu yaşta en az bir 19-20 yaşını beklemesi gerek.

Boyu omurgasını sıkıntıya sokmadığı sürece sorun olmaz, eklem sorunları aksine düzenli spor yaparsa ileride çok daha sağlam vucüdü olur.

Şuan gelişme döneminde boyu kısa kalır ve ileride eklem sıkıntıları çekebilir bunları riske atmak istemiyorsa yapmayacak bu yaşta en az bir 19-20 yaşını beklemesi gerek.
Dostum benim bir tane bilimsel araştırma göstersene bana Bodybuildingin boy kısalttığına dair.
Aksine testo artımı sağlanırsa ve postür düzelirse boyu bile uzar, uzun gözükür.
Hayvani squat, deadlift gibi hareketler yapmadıüı sürece gönül rahatlığı ile yapabilir bu sporu.

Dostum benim bir tane bilimsel araştırma göstersene bana Bodybuildingin boy kısalttığına dair.
Aksine testo artımı sağlanırsa ve postür düzelirse boyu bile uzar, uzun gözükür.
Hayvani squat, deadlift gibi hareketler yapmadıüı sürece gönül rahatlığı ile yapabilir bu sporu.

Bilmiyorum bilgisiz olupda neden bu kadar ısrar ediyorsunuz? Şu an ergenlikte yani gelişme çağında şu an yapması gereksiz diyorum 20 yaşına gelsin ne yaparsa yapsın diyorum. Arkadaş sanki 25 yaşındaymış gibi konuşuyorsunuz bilgisizliğinizle bir kişinin vebaline girmeyin.

Sebze konusundan yetersiz olduğunu düşünüyorum. Liften, kalsiyumdan, antioksidan ve antikanserojen vb. bir çok özelliği olan brokoli, ıspanak, lahana gibi sebzeleri mutlaka ve mutlaka az pişirilmiş bir şekilde düzenli olarak tüketmelisiniz bence.

@Saitama1 Erken yaşta spor yapmanın zararlı olduğu saçmalığını neye dayanarak söylüyorsunuz acaba?

Bilmiyorum bilgisiz olupda neden bu kadar ısrar ediyorsunuz? Şu an ergenlikte yani gelişme çağında şu an yapması gereksiz diyorum 20 yaşına gelsin ne yaparsa yapsın diyorum. Arkadaş sanki 25 yaşındaymış gibi konuşuyorsunuz bilgisizliğinizle bir kişinin vebaline girmeyin.
Canım cicim kim bilgisiz? 1 yıla yakındır vücudumu önemsiyorum, fiziğim için savaşıyorum, sen ne yaptın da bana bilgisiz diyorsun? Kim kardeşim senin dayanağın, bir şey bildiğin yok, bilene de laf atma.
Kendi fiziğini önemseyene bilip bilmeden laf yetiştiriyorsun. Kimin vebaline giriyorum ben, dedim ki hayvani squat ve deadlift atmazsa hiçbir şey olmaz. 16 yaşıma yeni yeni girdim, senden çok daha iyi birt postürüm ve fiziğim olduğuna eminim. Çünkü fitnessin boy kısalttığına inanan bir insan GYM'ye girmeyi bırak, önünden bile geçmemiştir. Varsa bilimsel makalen, kaynağın bekliyorum.

@Buğra's Bana katılmıyor musun dostum neden mesajımı beğenmedin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Canım cicim kim bilgisiz? 1 yıla yakındır vücudumu önemsiyorum, fiziğim için savaşıyorum, sen ne yaptın da bana bilgisiz diyorsun? Kim kardeşim senin dayanağın, bir şey bildiğin yok, bilene de laf atma.
Yani var ya, kusura bakma. Hiçbir nane bilmiyorsun, hâla da ısrar ediyorsun. Yeter be, obezin tekisin belki de. Kendi fiziğini önemseyene bilip bilmeden laf yetiştiriyorsun. Kimin vebaline giriyorum ben, dedim ki hayvani squat ve deadlift atmazsa hiçbir şey olmaz. 16 yaşıma yeni yeni girdim, senden çok daha iyi birt postürüm ve fiziğim olduğuna eminim. Çünkü fitnessin boy kısalttığına inanan bir insan GYM'ye girmeyi bırak, önünden bile geçmemiştir. Varsa bilimsel makalen, kaynağın bekliyorum. Bir şey biliyormuş RP'si yapan elman.

@Buğra's Bana katılmıyor musun dostum neden mesajımı beğenmedin?
Obezin teki vb. hakaret içerikli mesajlarınız hoş değil. Hakaret etmemelisin sırf farklı fikirdesiniz diye.

Spor salonuna yazıl kimseyi dinleme. Asıl bu ergenlik çağında başlarsan bir sene içerisinde güzel bir etki görürsün. Evde boş boş oturacağına ya da dışarıda sigara içeceğinize body Building yapın.

Obezin teki vb. hakaret içerikli mesajlarınız hoş değil. Hakaret etmemelisin sırf farklı fikirdesiniz diye.
Dostum en azından internete bile bakmadan yanlış bir bilgiyi görgüsüzce savunup insanların hayallerine engel olmuyorum, obez hakaret değil :)

Geri
Yukarı