Beslenmenize ne kadar harcıyorsunuz?

HayatYordu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar düzenli olarak kullandığınız fitness beslenme programınız var mı? Varsa aylık ne kadara patlıyor? Ben bulk için 3000 kalorilik beslenme programı yaptım ve kabaca hesaplamalara göre 2.5k gidiyor.

Ben fitness için değil ama normal beslenme düzenimi anlatmak isterim. Evde özellikle sağlıklı besinleri tüketmeye gayret ediyorum. Abur cubur nadiren tüketirim. Finansal açıdan oldukça verimliyim. Günde 1.700 ile 2.300 kalori arası tüketim yapıyorum.

Aylık beslenme harcamam yaklaşık 750 TL civarında. Uygun fiyatlı ve kampanyalı ürünleri almamdan dolayı bu kadar düşük.

Arkadaşlar düzenli olarak kullandığınız fitness beslenme programınız var mı? Varsa aylık ne kadara patlıyor? Ben bulk için 3000 kalorilik beslenme programı yaptım ve kabaca hesaplamalara göre 2.5k gidiyor.
ne kadar harcadığımı bilmiyorum ama şuan bulktayım 3300 kalori alıyorum

Ramazan dolayısıyla bulk bozuldu. Ramazandan sonra devam edeceğim. Suplement ve beslenme toplam aylık 2K cıvarında tutar.(kırmızı ve beyaz et hariç)

Hocam hem neler yiyorsunuz hem de bu kampanyalı ürünleri nelerden ürünleri nereden alıyorsunuz biraz açma şansınız var mı?
Getir, Migros ve A101'de güzel kampanyalar oluyor. Onları kaçırmamaya çalışıyorum. Örneğin A101, 50 liralık 6'lı 330 mililitrelik şişe kolaları 30 liraya düşürmüştü. Bu kampanyadan yararlandım. Bu gibi mağazalarda bir sürü kampanyalar var. Ayrıca indirimleri de takip etmek lazım. Sıkı bir kampanya ve indirimli ürün takipçisiyim.

Günlük örnek bir öğünümden bahsedeyim. 3 öğün yemek yiyorum. Çoğunlukla baharatlı sucuk ve ekmeğe ağırlık veriyorum. Normal miktarda tükettiğim için gayet sağlıklı. :) Tabii meyve sebze gibi ürünler de var ama az az tüketiyorum.

Günde 1 ekmek 5 TL'den 150 TL.
Haftada 1 paket sucuk 20 TL'den 80 TL ediyor.
Günde 1 adet 200 mililitre çilekli soda 105 TL eder.
Tuz ve biber gibi baharatlar 5 TL'yi geçmiyordur. Tasarruflu kullanıyorum.
Daha ucuz olan ayçiçek yağını da hesaba katarsak tahminen 20 TL'nin altındadır. Aynı yağı tavada bekleterek birkaç gün kullandığımı varsayarsak 10 TL'nin altında bile tüketiyor olabilirim.
Günde 1 mocha içerim. Ayda 60 TL yapar. Su zaten bedava, yer altı suyu içeriz.

Bu aralar genel olarak bunları tüketsem de bazen küçük farklar olabiliyor. 430 TL ama farklılıkları sayarsak 750 TL'ye kadar çıkar. Eksik olduğunu düşünüyorsan bana bildirebilirsin. Tekrar gözden geçiririz.

Getir, Migros ve A101'de güzel kampanyalar oluyor. Onları kaçırmamaya çalışıyorum. Örneğin A101, 50 liralık 6'lı 330 mililitrelik şişe kolaları 30 liraya düşürmüştü. Bu kampanyadan yararlandım. Bu gibi mağazalarda bir sürü kampanyalar var. Ayrıca indirimleri de takip etmek lazım. Sıkı bir kampanya ve indirimli ürün takipçisiyim.

Günlük örnek bir öğünümden bahsedeyim. 3 öğün yemek yiyorum. Çoğunlukla baharatlı sucuk ve ekmeğe ağırlık veriyorum. Normal miktarda tükettiğim için gayet sağlıklı. :) Tabii meyve sebze gibi ürünler de var ama az az tüketiyorum.

Günde 1 ekmek 5 TL'den 150 TL.
Haftada 1 paket sucuk 20 TL'den 80 TL ediyor.
Günde 1 adet 200 mililitre çilekli soda 105 TL eder.
Tuz ve biber gibi baharatlar 5 TL'yi geçmiyordur. Tasarruflu kullanıyorum.
Daha ucuz olan ayçiçek yağını da hesaba katarsak tahminen 20 TL'nin altındadır. Aynı yağı tavada bekleterek birkaç gün kullandığımı varsayarsak 10 TL'nin altında bile tüketiyor olabilirim.
Günde 1 mocha içerim. Ayda 60 TL yapar. Su zaten bedava, yer altı suyu içeriz.

Bu aralar genel olarak bunları tüketsem de bazen küçük farklar olabiliyor. 430 TL ama farklılıkları sayarsak 750 TL'ye kadar çıkar. Eksik olduğunu düşünüyorsan bana bildirebilirsin. Tekrar gözden geçiririz.
Başta sağlıklı demişsin ama sağlıklı olan tek şey su galiba o da şüpheli.

Başta sağlıklı demişsin ama sağlıklı olan tek şey su galiba o da şüpheli.
Su dışında meyve sebze ve et de saydım. Bunlar sağlıklı değil mi? Hem haftada 1 paket sucuk 220 gram ediyor. Sence bu kadar az et tüketmek sağlıklı değil mi? :)

Peki bu indirimleri takip etmek için önerdiğiniz uygumalar var mı?
İnternetten takip ediyorum. Migros ve A101'in sitesinde kampanya sayfası var. Getir'de de mevcut ama Getir'de ürünler biraz daha pahalı. Daha çok Migros ve A101'i takip ediyorum.

Son düzenleme:
Su dışında meyve sebze ve et de saydım. Bunlar sağlıklı değil mi? Hem haftada 1 paket sucuk 220 gram ediyor. Sence bu kadar az et tüketmek sağlıklı değil mi? :)
Dostum konuyu trollüyorsun galiba... Özellikle sağlıklı besinleri! tüketmeye özen gösteriyorum diyip işlenmiş et ürünü tükettiğini söylüyorsun. Tükettiğin gramajı çok sanmandan daha da acısı sucuğu et sanman... Çilekli soda dediğin de basit şeker. Günde 1 tane içtiğin mocha da büyük ihtimal toz içecek. Çünkü 2 tl ye mocha bilmiyorum ben. Şu anki piyasa şartlarında sağlıklı ve 3 öğün beslenip günde 2k-2.5k kalori tüketmek istesen bırak 750 tl yi 2000tl bile çok zorlar insanı. Sağlıklıdan kastım karbonhidrat-yağ-protein dengesine dikkat ederek alman gereken miktarı alacak şekilde öğünler...

Yeni konular

Geri
Yukarı