Beyond failure nedir?

wus

Hectopat
Merhaba. Güray hocanın Hypertrophy programına geçmeyi düşünüyorum ama anlamadığım birkaç terim var. Sırasıyla açıklarsanız sevinirim.

RIR 1-2= 1 2 tekrarı garantiye bırakmak olduğunu biliyorum ama bu olayı hangi setlerde yapmamız gerektiğini vs. anlayamadım, örnekleyerek açıklarsanız sevinirim.

Failure= Tükeniş olduğunu biliyorum ama yine hangi setlerde vs. olduğunu anlayamadım. Mesela bazılarında son set failure yazıyor onda son set tükenişe gidiyoruz onu anladım ama sadece failureda ne yapıyoruz anlayamadım.

Beyond failure: Bunu direkt anlamadım.

Hepsini örnekleyerek açıklarsanız çok sevinirim, teşekkürler.
@emircanunlts
@mr.esat

Aynen öyle, sabit ağırlık gibi şeyleri unut. Ego'na yenilmek zorundasın, en ağır girdiğin kiloyla ne yazık ki giremeyeceksin. Çünkü en ağırla tükenene kadar girene kadar, çoktan bir kaç kez tükenmiş olacaksın. Bol şans.
Çok sağolun hocam anladım. Bir nevi piramit yöntemi. Gittikçe ağırlık azaltarak kası bitiriyoruz. Tekrar sağolun yardımınız için, iyi akşamlar.

Size de iyi akşamlar. Siz de sağolun.
Dinç kafayla aklıma bir iki adet daha soru geldi hocam kusura bakmayın. Mesela bench için 4x6-8 demiş ben 70 kiloyla 10 tekrar atabiliyorum diyelim 70 kiloyla 8 tekrarda bıraktım. Tamam ilk 3 set böyle ama son set failure diyor. Son set tükeniş ağırlığımı da yine 6-8 tekrar arası çıkacak şekilde mi ayarlayacağım? Yani ben böyle anladım ama size de danışmak istedim.

Dinç kafayla aklıma bir iki adet daha soru geldi hocam kusura bakmayın. Mesela bench için 4x6-8 demiş ben 70 kiloyla 10 tekrar atabiliyorum diyelim 70 kiloyla 8 tekrarda bıraktım. Tamam ilk 3 set böyle ama son set failure diyor. Son set tükeniş ağırlığımı da yine 6-8 tekrar arası çıkacak şekilde mi ayarlayacağım? Yani ben böyle anladım ama size de danışmak istedim.

Biraz geç olmuş hocam şöyle son set tükeniş ağırlığında öyle bir ağırlık seçeceksin ki 6-8 tekrar üstü çıkmayacak yani 70 kiloda 8 tekrar bıraktın ya ilk 3 sette 4. sette 80 yapıp 8tekrar ya da çok zorlanırsan eğer 6-7 tekrarda bırakacaksın o ağırlıkla son sette 9. tekrarı göremeyecek durumda ol yeter.

Biraz geç olmuş hocam şöyle son set tükeniş ağırlığında öyle bir ağırlık seçeceksin ki 6-8 tekrar üstü çıkmayacak yani 70 kiloda 8 tekrar bıraktın ya ilk 3 sette 4. sette 80 yapıp 8tekrar ya da çok zorlanırsan eğer 6-7 tekrarda bırakacaksın o ağırlıkla son sette 9. tekrarı göremeyecek durumda ol yeter.
Programın 2.ayındayım artık hocam. Çözdüm her şeyi ama yine de sağolun.

Konuyu hortlatmış gibi olmayayım ama şu iki kısmı tam olarak anlayamadım, hem RIR 1 yani 1 tekrar bıracak kadar ağırlık seç diyor hem Failure'a gitmemizi söylüyor son set olarak belirtse anlayacağım ama belirtilmemiş tam olarak ne demek isteniyor burada?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-10-11 134515.png
    Ekran görüntüsü 2022-10-11 134515.png
    7,3 KB · Görüntüleme: 65
Konuyu hortlatmış gibi olmayayım ama şu iki kısmı tam olarak anlayamadım, hem rır 1 yani 1 tekrar bıracak kadar ağırlık seç diyor hem Failure'a gitmemizi söylüyor son set olarak belirtse anlayacağım ama belirtilmemiş tam olarak ne demek isteniyor burada?

Videoda açıklıyor kendisi son set failure olmali.

Programın 2.ayındayım artık hocam. Çözdüm her şeyi ama yine de sağ olun.

Hocam antrenman sonrası ağrı durumun nasıl oluyor 2 ayı nasıl değerlendiriyorsun gelişim açısından ve vermek istediğin herhangi bir püf nokta var mı?

Son düzenleme:
Videoda açıklıyor kendisi son set failure olmali.

Hocam antrenman sonrası ağrı durumun nasıl oluyor 2 ayı nasıl değerlendiriyorsun gelişim açısından ve vermek istediğin herhangi bir püf nokta var mı?
Hocam gayet yeterli ve güzel bir program. Her türlü işinizi görür, 2 ayda gelişimim gayet güzel oldu ama bu benim yağ oranımla alakalı olarak görüntüme fazla etki etmiş de olabilir. Siz formları doğru yapıp ağırlıkları iyi seçerseniz gayet iyi ilerlersiniz. Vereceğim püf nokta bu olur. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı