Bıçak taşımak suç mu?

Hocam tam okul çıkışında yaşanmış sanırım ben canlı şahit olmadım ama WhatsApp'da ve ınstegramda arkadaşlar söylemiş bende oradan duydum.
Adamlar üzerinize doğru gelirken aniden amuda kalkın. Çok etkileyici. Şahsen birisi benim karşımda amuda kalksa "vay h. Adama bak" diyerek oradan uzaklaşırım.

@Pc Toplayan Filozof bizim okulda çocuk okula arkadaşına vermek için bıçak getirmiş, atamada ortaya çıktı ve çocuk okuldan atıldı. Bıçak yerine biber gazı falan taşıyabilirsiniz.

Biber gazı okulda sorun çıkarabilir.

Adamlar üzerinize doğru gelirken aniden amuda kalkın. Çok etkileyici. Şahsen birisi benim karşımda amuda kalksa "vay h. Adama bak" diyerek oradan uzaklaşırım.

Nasıl yapacak bunu ikinicisi saldıranların %90'nı bundan etkilenmezler.

@Pc Toplayan Filozof bizim okulda çocuk okula arkadaşına vermek için bıçak getirmiş, atamada ortaya çıktı ve çocuk okuldan atıldı. Bıçak yerine biber gazı falan taşıyabilirsiniz.

Sokakta elinde ekmek bıçağıyla gezen kekolara bir şey yapmıyor güvenlik için taşıyan öğrencilere karışıyorlar nasıl bir dönemdeyiz hala anlamış değilim.

Ama yani o da biraz çaba sarfetsin, evde çalışsın akşamları biraz. Amuda kalkmış birinden etkilenmeyen adam adam değildir.

Saçmalama hem herkes adam değilki zaten bıçakla normal insanlara saldıran birisinden adam olmasını beklemek saçmalıktır.

Hepinize merhaba arkadaşlar. Bu aralar okulumda pek de tekin olmayan olaylar yaşandı. Bir çocuk bıçaklandı. Ayrıca okul ve metro arasındaki yolda yabancı kişiler bizim okuldaki 9'lara saldırmış. Ben de ne olur olmaz diye yanımda hızlı açılan orta boyutta çakı taşımak istiyorum. Bu yasal mı? Yasal değilse taşımiyacağım.

Not: Ortalıkta bıçak ile dolaşan kekolardan değilim sadece savunma amaçlı.

Sustalı, dikiştutmaz, kelebek gibi ve şu anda daha aklıma gelmeyen bazı çeşit bıçakları taşımak yasak ama başka tür çakılar bildiğim kadarıyla serbest.

Yeni konular

Geri
Yukarı