Bicepslerim gelişmiyor

c4uc1

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 3 aydır yalnızca triceps ve biceps çalışıyorum tricepslerimde sıkıntı yok. Gelişiyorlar ama bicepslerim hiç gelişmiyor. 3 aydır yapıyorum gelişmiyor bir türlü. 16 yaşındayım 63.5 kilo 165 boy günlük protein alımım 30 Max 40 gram protein alımım az mı geliyor ve kilo veriyorum acaba kaslarım mı eriyor? Hareketleri düzgün yaptığımı düşünüyorum sorun nedir? Genetiğim mi kötü? Edit yalnızca 5 kg dambıl ile çalışıyorum 7.5 kg ye mi geçmem gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kas büyümesini tetiklemek için progresif overload yapman lazım yani 3 ay sadece x kilo ile çalışman tekrar ve set sayıların sabit kaldığı sürece kaslarını büyütmez. Ayrıca protein alımı az evet minimum kilonun 1.5 katı kadar protein alman lazım günlük ve bunun bilimsel olarak tavsiye edilen miktarı kilonun 2.75 katı protein alımıdır. Öncelikle protein alımını artır daha sonra her 3 haftada bir ağırlık artır. Ağırlık artıramadığın noktada set ve tekrar sayısı artırır. Uykuna ve dinlenmene dikkat et. Sevgiler.

Sadece bicesp ve triceps çalışırsan tabi gelişmez overtraininge el sallamışsın her kası en az 2 gün dinlendir ayrıca küçük kas guruplarında 12-14 set aralığı dışına çıkmamaya özen göster.

Daha 3 aydır yapıyorsun 3 ayda ne bekliyorsun bu bir ikincisi 40 gram protein çok çok çok az senin 120 gram en az protein alman lazım bu iki kilo almadan büyüyemezsin üç gelelim yapacağın şeylere en az az 120 gram protein kilonun 5 veya 6 katı karbonhidrat yiyeceksin gerisi zaman

Hepinize teşekkür ederim protein tozu fiyatlarına baktım çok uçmuş fiyatlar zaten alsamda büyük ihtimal ailem izin vermez ve fazla et yiyemiyorum haftada 2 falan önereceğiniz bitkisel proteini yüksek bir besin önerininiz var mı spor salonuna gitmiyorum 3 aydır evde çalıştım ancak ağustos ayından itibaren gitmeye başlayacağım bazı arkadaşlar her kası 2 gün dinlendirmen lazım demiş ben 1 gün çalışıp 1 gün dinlendiriyordum onu 2'ye çıkaracağım proteini de arttıramayacağım gibi ama yine de çalışmaya devam edeceğim. Bir de kalp rahatsızlığım yok ancak 40 dk kas çalıştıktan sonra kalbimde yorgunluk hissediyorum normal midir?

Daha 3 aydır yapıyorsun 3 ayda ne bekliyorsun bu bir ikincisi 40 gram protein çok çok çok az senin 120 gram en az protein alman lazım bu iki kilo almadan büyüyemezsin üç gelelim yapacağın şeylere en az az 120 gram protein kilonun 5 veya 6 katı karbonhidrat yiyeceksin gerisi zaman.

Hocam zaten bu spora başlarken 3 ayda fazla gelişmeyeceğimi biliyordum ancak hiç gelişmediği için bu işte bir terslik var gibi geldi.

Kas büyümesini tetiklemek için progresif overload yapman lazım yani 3 ay sadece X kilo ile çalışman tekrar ve set sayıların sabit kaldığı sürece kaslarını büyütmez. Ayrıca protein alımı az evet minimum kilonun 1.5 katı kadar protein alman lazım günlük ve bunun bilimsel olarak tavsiye edilen miktarı kilonun 2.75 katı protein alı mıdır? Öncelikle protein alımını artır daha sonra her 3 haftada bir ağırlık artır. Ağırlık artıramadığın noktada set ve tekrar sayısı artırır. Uykuna ve dinlenmene dikkat et. Sevgiler.

Hocam ilk başladığım zamanlar 3x12 zor yapıyordum şu anda 4x15 yapıyorum ne kadar daha arttırmam lazım (biraz daha zorlayarak 15 tekrarı 18 20'ye çıkarabilirim) 5 kg için ve 1'den 8 tekrara kadar kaslarımda ağırlığı hissetmiyorum 8'den sonra yoğunluğu gitgide artarak ağırlığı hissediyorum galiba yanlış yapıyorum antrenmanı.

Daha 3 aydır yapıyorsun 3 ayda ne bekliyorsun bu bir ikincisi 40 gram protein çok çok çok az senin 120 gram en az protein alman lazım bu iki kilo almadan büyüyemezsin üç gelelim yapacağın şeylere en az az 120 gram protein kilonun 5 veya 6 katı karbonhidrat yiyeceksin gerisi zaman.

Hocam zaten biraz yağlı bir vücuta sahibim yüzde 20 25 falan bir de kilomun 5 6 katı karb yersem fazla yağlanmaz mıyım?

Son düzenleme:
Hepinize teşekkür ederim protein tozu fiyatlarına baktım çok uçmuş fiyatlar zaten alsamda büyük ihtimal ailem izin vermez ve fazla et yiyemiyorum haftada 2 falan önereceğiniz bitkisel proteini yüksek bir besin önerininiz var mı spor salonuna gitmiyorum 3 aydır evde çalıştım ancak ağustos ayından itibaren gitmeye başlayacağım bazı arkadaşlar her kası 2 gün dinlendirmen lazım demiş ben 1 gün çalışıp 1 gün dinlendiriyordum onu 2'ye çıkaracağım proteini de arttıramayacağım gibi ama yine de çalışmaya devam edeceğim. Bir de kalp rahatsızlığım yok ancak 40 dk kas çalıştıktan sonra kalbimde yorgunluk hissediyorum normal midir?

Hocam zaten bu spora başlarken 3 ayda fazla gelişmeyeceğimi biliyordum ancak hiç gelişmediği için bu işte bir terslik var gibi geldi.

Hocam ilk başladığım zamanlar 3x12 zor yapıyordum şu anda 4x15 yapıyorum ne kadar daha arttırmam lazım (biraz daha zorlayarak 15 tekrarı 18 20'ye çıkarabilirim) 5 kg için ve 1'den 8 tekrara kadar kaslarımda ağırlığı hissetmiyorum 8'den sonra yoğunluğu gitgide artarak ağırlığı hissediyorum galiba yanlış yapıyorum antrenmanı.

Hocam zaten biraz yağlı bir vücuta sahibim yüzde 20 25 falan bir de kilomun 5 6 katı karb yersem fazla yağlanmaz mıyım?
Yüksek proteinli bitkisel gıda soya fasulyesi kullanabilirsin. Ağırlık artırma konusunda kas inşaa etmek için 6 8 tekrar çıkartabileceğin bir ağırlık idealidir. Küçük kas grupları için ise bu 8 12 tekrar olabilir 12 yi geçmesin ama geçiyorsa ağırlık artır. Kalbin konusunda doktora görünmen faydalı olur emin olmak açısından. Çalışma olarak da kasları 1 gün dinlendirmek idealdir 2 olursa daha iyi olur ama hepsinin özel yapısı olduğu için standart bir kalıp yok tabiki. Mesela omuz 24 saatte dinlenir yani her gün omuz çalışman sana sorun çıkartmaz ama haftada 2 günden fazla karın çalışmamak gerekir gibi. Sen sporunu yap diğer şeyleri kafana takma iyi beslenen dikkat eden biri 6 ayda sonuç alıyorsa sen 1 yılda alırsın ama alırsın yine keyfine bak çok kasma.

Yüksek proteinli bitkisel gıda soya fasulyesi kullanabilirsin. Ağırlık artırma konusunda kas inşaa etmek için 6 8 tekrar çıkartabileceğin bir ağırlık idealidir. Küçük kas grupları için ise bu 8 12 tekrar olabilir 12'yi geçmesin ama geçiyorsa ağırlık artır. Kalbin konusunda doktora görünmen faydalı olur emin olmak açısından. Çalışma olarak da kasları 1 gün dinlendirmek idealdir 2 olursa daha iyi olur ama hepsinin özel yapısı olduğu için standart bir kalıp yok tabii ki. Mesela omuz 24 saatte dinlenir yani her gün omuz çalışman sana sorun çıkartmaz ama haftada 2 günden fazla karın çalışmamak gerekir gibi. Sen sporunu yap diğer şeyleri kafana takma iyi beslenen dikkat eden biri 6 ayda sonuç alıyorsa sen 1 yılda alırsın ama alırsın yine keyfine bak çok kasma.

Hocam biraz arastırdım ve ayçekirdegi ve kabak çekirdegi ve yumurtada güzel protein var bunları tüketmeyi düsünüyorum bakalım çalısmalarıma devam edecegim umarım hedefime ulasırım.

Geri
Yukarı