Big Bang'den Önce Ne Vardı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Müzik Profili

Decapat
Bir deist argümanı olarak sunulan bu teoriyi teistler de kullanır. Big Bang'den önce ne vardı?

Evrenin sırrı nedir? Hayatın anlamı nedir? Bilim bu soruların cevabını bulamadı. Bunun cevabını ancak Felsefe ve Din verebilir.

Big Bang'den önce ne olduğunu ve evrenin nasıl meydana geldiğini bilmiyoruz. İlerleyen yıllarda bunun cevabını bulacağımız öngörülüyor.

Her insanın hayatla ilgili görüşü vardır. Kimisine göre hayatın amacı iyi insan olmaktır kimisine göre bir şeyler öğrenebilmek kimisine göre Tanrıya kulluk etmek...

Sizin hayatla ilgili görüşleriniz nelerdir? Big Bang'den önce ne olduğunu düşünüyorsunuz? Yoksa henüz bilmediğimiz şeyleri hemen Tanrıya bağlamanın yanlış olduğunu mu düşünüyorsunuz? Big Bang'den başka bir teoriye mi inanıyorsunuz?

Saygı çerçevesinde sınırları aşmadan görüşlerinizi belirtebilirsiniz. Burada din tartışmayacağız sonra konu kapanıyor. O yüzden birisi "Tanrıya kulluk etmek için yaşıyoruz" dediği zaman başka biri bu mesajı alıntılayıp kendi argümanını sunuyor ve iş kavga ve küfürlerle bitiyor. Lütfen din konusunu açmayalım.

Birgün hepsini öğreneceğimizi düşünüyorum. "Tanrıya kulluk etmek" gibi olmasın ama nasıl oluştuğumuz bana saçma geliyor. Kendiliğmizden oluşamayız ya. "Kimisine göre bir şeyler öğrenmek" yazdığınızda nasıl oluştuğunu düşünen birine de saçma gelir.

Son düzenleme:
Birgün hepsini öğreneceğimizi düşünüyorum. "Tanrıya kulluk etmek" gibi olmasın ama nasıl oluştuğumuz bana saçma geliyor. Kendiliğmizden oluşamayız ya. "Kimisine göre bir şeyler öğrenmek" yazdığınızda nasıl oluştuğunu düşünen birine de saçma gelir.
Aynı mantıkta ‘Tanrı’ da kendiliğinden oluşamaz.

Big Bang'den önce ne olduğunu şu an bilmiyoruz. Ama bildiğimiz bir şey var ki bilim geliştikçe, nesil olarak kendimizi ileriye taşıdıkça cevaplarını bulamadığımız şeyleri de öğrenebiliyoruz. Eskiden yıldırımlar, bakteriler, depremler de insanoğlu için gizemli bir şeylerdi ve tanrının gazabı olarak görülüyordu. Artık böyle olmadığını biliyoruz. Tek ihtiyacımız, bilim insanlarının tanrıyı veya dini yok etmeye çalışan uzaylılar olduğunu düşünmek yerine onlara güvenmek ve insanoğlu olarak kendimizi geliştirmek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı mantıkta ‘Tanrı’ da kendiliğinden oluşamaz.
Bu konuda da "Biz tanrı her zaman vardı diyoruz." diyorlar, işte burada çelişki oluşuyor (bunu alıntılamayın arkadaşında dediği gibi konu dine bağlanmasın.) Konuya gelirsek.

Ben Big Bang'den önce bir şeyler var ama netleşmiş değil. Bilim her geçen gün eski teorileri çürütüyor. Ben yakın zamanda Big Bang'den öncesinin tahmin edilebileceğini düşünüyorum. Onlarca hipotez var ve bunların hepsini tanrıya bağlamak biraz.. garip. Bilmediğimiz çok şey var.

Büyük patlama öncesini görmek şu an için imkansız maalesef. O kadar geriye gidemiyor bilim henüz. Ama mutlaka bir gün gidecek bu kesin. Madde yoktan var edilemez, vardan yok edilemez mantığına göre zaten çok yanılgı olduğu kesin ama henüz cevapları verilemiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı