Bıktım artık sizden

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

fryzen

Kilopat
Makaleler
24
Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar dilerim, bugün biraz dertliyim ne yazık ki. Başta Donanım Arşivi Forum'dakiler olmak üzere trollerden usandım artık. Normalde bunlarla hiç muhatap olmam ama zar zor para biriktirip sistem toplamak isteyenleri yanlış bilgilendirmeleri beni üzüyor, sayıca da fazlalar ne üzücü ki. Millete üst seviye sistem önerirken girişin de girişi seviyesi PSU, süper dandik anakart, leğen kalitesinde kasa, kronik sorunlu SSD aldırıyorlar. Yeni bilgi edinme gibi bir kapasiteleri yok, bir yerden duyduklarını körü körüne savunuyorlar hatta basitçe söylenen bir şeyi bile idrak edemiyorlar. Kendi "en iyisini ben biliyorum" hırsı ve nereden geldiği belli olmayan marka savunuculuğu ile hareket etmekteler. Bugün, @Nisannn arkadaşımız "Sistem Tavsiye Topluluğu"'nu oraya da taşımış. Onu, beni ve Mojave, ZenBoi isimli üyeleri linç etmişler resmen. Konu şurada. Bir de beni yanlış bilgilendirmekle suçlamışlar, yahu ben şirketim için PC parçası alırken piyasada uygun bulduklarımı aldım, hem NVIDIA hem AMD kartlar var benim elimde, ayrıca elde fazlalık olan sistemleri ikinci el bölümünde de satıyorum. Dolayısıyla ben herhangi bir markayı savunsam ne kazancım olacak, biraz mantıklı düşünün. Size sormak istediğim şey şu: Bu trollerin insanları yanlış bilgilendirmesine karşı nasıl mücadele edebiliriz, ya da etmeli miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüs gibidir bunlar. Yok edemezsin. 2. 3. 454745. dalgası çıkar, yine bulur seni.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Forumun sahibi arkadaş yüzlerce hatta binlerce insanın vebalini nasıl üstüne alıyor anlamadım. Forumun yaş kitlesi maksimum 14'tür. Bilgisayar alma hayalleri kuran insanlara "Eşek James", "Geyımpower", Rempeyg" gibi markalar önermeleri de üzücü. Sponsoru olduğu firmaları herkese öneriyor ve övüyor da. Ama o şahsa baktığımın zaman sisteminde en üst seviye Rog Strix ekran kartı, en iyi işlemci ve en iyi bileşenlerle toplanmış sistem kullanıyor. Madem "Eşek Jamesi" o kadar öneriyor kendi sisteminde neden kullanmıyor beyefendi ? Foruma sadece ilk gün girdim. Zaten forumdan çıkmam 3 dakikamı almadı. Bir daha da asla girmedim. "Technopat Sosyal'den Hayırlı Olsuna Geldik" adlı konuya "hayırlı olsun" deyip çıktım. O forumda 1 dakika daha durmayın. İQ seviyeniz düşer. İyi ki Technopat ve Technopat Sosyal karşıma çıkmış. Kimse inkar edemez Türkiye'nin en iyi forumu bu forum. Yani ne diyeyim o insanlara dandik markalar aldıranlara. Çok şey nedir ama susmakta gerekir.

Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar dilerim, bugün biraz dertliyim ne yazık ki. Başta Donanım Arşivi Forum'dakiler olmak üzere trollerden usandım artık. Normalde bunlarla hiç muhatap olmam ama zar zor para biriktirip sistem toplamak isteyenleri yanlış bilgilendirmeleri beni üzüyor, sayıca da fazlalar ne üzücü ki. Millete üst seviye sistem önerirken girişin de girişi seviyesi PSU, süper dandik anakart, leğen kalitesinde kasa, kronik sorunlu SSD aldırıyorlar. Yeni bilgi edinme gibi bir kapasiteleri yok, bir yerden duyduklarını körü körüne savunuyorlar hatta basitçe söylenen bir şeyi bile idrak edemiyorlar. Kendi "en iyisini ben biliyorum" hırsı ve nereden geldiği belli olmayan marka savunuculuğu ile hareket etmekteler. Bugün, @Nisannn arkadaşımız "Sistem Tavsiye Topluluğu"'nu oraya da taşımış. Onu, beni ve Mojave, ZenBoi isimli üyeleri linç etmişler resmen. Konu şurada. Bir de beni yanlış bilgilendirmekle suçlamışlar, yahu ben şirketim için PC parçası alırken piyasada uygun bulduklarımı aldım, hem NVIDIA hem AMD kartlar var benim elimde, ayrıca elde fazlalık olan sistemleri ikinci el bölümünde de satıyorum. Dolayısıyla ben herhangi bir markayı savunsam ne kazancım olacak, biraz mantıklı düşünün. Size sormak istediğim şey şu: Bu trollerin insanları yanlış bilgilendirmesine karşı nasıl mücadele edebiliriz, ya da etmeli miyiz?

Hocam bu forumda en sevdiğim kişilerdensiniz, konuya gelecek olursak onlar adı üstünde fanboy. (Fazla takmayınız😊)

Başlığı görünce ben de Technopat'tan bıktın sandım 😅

Bunların neslini tüketmen imkansız. Bakteri gibi mübarek çoğaldıkça çoğalıyorlar. Sıvı sabun %99.9 bakteriyi öldürüyor ya işte, onlar %00.1'lik kısım olarak dayanıp birleşip yine çoğalırlar. Ah şu fanboylar yok mu...

Neyse biraz garip örnek oldu galiba 🤔 Bunun gibileri kafaya takmanıza gerek yok boş verin ya da kara listeye alın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, onları cidden kafanıza mı takıyorsunuz? 7000 TL bütçeyi size verseler siz adam gibi sistem yaparsınız. Tüm bileşenleri dengeli ve kaliteli seçersiniz. Malum kişi ise ekran kartına yüklenir, kalanını salar. Zaten o forum o malum kişinin aboneleriyle dolu. A dese a diyen bir kitle bu.

Hocam gerçekten bu sitenin ve site sahibinin de fanboyları aşırı mevcut. Hatta burada bile her konu altında görebilirsiniz. Uygun fiyatlı sistemler adı altında ünlenip saçma sapan markaları öven bir arkadaş kendisi. Böyle olunca çok ilgi çekiyor. Geçenlerde James Donkey'i sonuna kadar savunup ama bak bu kişi böyle diyor onun bilgisi daha yüksek adam kaç yıldır bu işi yapıyor gibi söylemlerle karşı karşıya kalmıştım saçma bir şekilde :D. Ben sizi burada görüp burada sevdim. Tavsiyeleriniz de oldukça iyi takip ediyorum. Çok takılmamanızı öneririm. Haklısınız sinir bozucu bir durum ancak karşı taraf pek ciddiye alınacak türden değil. Siz teknik konuşursunuz faydalı mantıklı şeyler paylaşırsınız onlar da adam gibi adam yürü ve aslanım diye duygusal yaparak fanboyluğa devam eder :). Ayrıca @Rauxer hocamın da dediği gibi herkese eşek öner Gamepower öner kendin gidip 2080 Ti Samsung Pro SSD'ler Ryzen 9’lar ROG STRIX ekran kartları pahalı be gayet iyi mönitörler kullan insanlara uygun fiyat adı altında dandik şeyler öner. Samimi de değil zaten boşverin:)

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı