Bıktım artık sizden

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şöyle bir okudum da...
Bahsettiğiniz forumdaki tipler bu forumda da ziyadesiyle mevcut.
En azından buradaki olgun ve bilgili kişi sayısı oradan katbekat daha fazla. Orası hiç çekilmiyor hocam.
Buranın ortamı bariz daha kaliteli.

O forum açıldığında buradaki trol arkadaşların gidip güya kendilerince dalga geçip trollediği konuları da gördük...
Onlara söylenecek bir söz yok. Yaptıkları terbiyesizlikten başka bir şey değil.

Şöyle bir okudum da...
Bahsettiğiniz forumdaki tipler bu forumda da ziyadesiyle mevcut.
Buradaki faydalı ve yardımcı olan arkadaşlardan diğer forumda da var.
O forum açıldığında buradaki trol arkadaşların gidip güya kendilerince dalga geçip trollediği konuları da gördük...
Burası biraz daha küçük ve nezih bir yer olduğu için (aslında nezih hale getiren hepimiziz) daha az oluyor ama yine de var. Orada da yardımsever üyeler var ama azınlıkta gibiler (sanki).

Evet evet orayı biliyorum. Hatta bir YouTube kanalında milleti fanboyluk ile suçlayıp kendisinin sadece istatistiklere dayalı öneriler sunacağını ve bu yolda ilerleyeceğini söyleyen, ardından bir marka kendisine sponsor olunca körü körüne o markayı savunan ve saçma bir şekilde kendi kurduğu sistem de savunduğu markanın ürününü kullanmayan ama yine de o markayı savunmaya devam eden kişinin takıldığı yer değil mi ?

En azından buradaki olgun ve bilgili kişi sayısı oradan katbekat daha fazla. Orası hiç çekilmiyor hocam.
Buranın ortamı bariz daha kaliteli.

Burası biraz daha küçük ve nezih bir yer olduğu için (aslında nezih hale getiren hepimiziz) daha az oluyor ama yine de var. Orada da yardımsever üyeler var ama azınlıkta gibiler (sanki).
Zamanla onların kitlesi de oturur, yeni bir forum.
Burada sürekli diğer forumun konusu açılması benim garibime gidiyor.
Bu forumun kurucusu da diğer forumun kurucusu da sektörde değerli insanlar sonuçta.

Zamanla onların kitlesi de oturur, yeni bir forum.
Burada sürekli diğer forumun konusu açılması benim garibime gidiyor.
Bu forumun kurucusu da diğer forumun kurucusu da sektörde değerli insanlar sonuçta.
Buradaki ve oradaki yardımsever ve iyi niyetli arkadaşlarımız Abdullah'tan çok daha değerlidir (bence). İnsanları kazancı için yanlış yönlendiren birinin benim gözümde zerre değeri yoktur. Ayrıca tam olarak o foruma yönelik değil bu konu, her yerde var bunlardan. DH Forum'da 500.000TL'ye aile için SUV tavsiyesi isteyen adama Megane öneren vardı örneğin. 😀

Hocam evet o konuda haksız değiller ama olay sadece o konudan ibaret değil, sadece örnek verdim. Ayrıca bahsettiğin Intel Penitum isimli üye ortalığı devamlı karıştırıyor orada, 2060S'in 5700XT'den daha iyi olduğunu savunuyor. Bunun dışında @Nisannn da haksız değil çünkü dediği gibi sürücü ve oyun güncellemeleriyle oyunlarda geride olup saf gücü yüksek olan kartlar oyunlarda da öne geçebiliyor. Bu yüzden eski testler yanıltıcı olabiliyor. Bu durum eski HD serilerinde, RX serilerinde de yaşandı. Nisan da defalarca farklı konularda bunu dile getirdiğinden ve münakaşaya girdiği üye bu alanda nam salmış biri olduğundan öfkelendi herhalde. Bir de olay dediğim gibi sadece o konudan ibaret değil, o olayı sadece bugün yaşandığı için örnek verdim. Nisan yaptığım testleri paylaştığında da troller çok olay koparmıştı.
Evet haklısınız, oradaki üyeleri pek bildiğim söylenemez. Ben attığı testleri ve neden Super seçmediğini söylemesini savunuyorum. 5700XT ile 2060 Super karşılaştırması bu konuda haksız olduğunu göstermiyor veya test sonucu attığında iyi olmayan bir üslupla karşılaşmasını. O demeseydi başkası diyecekti neden 5500XT kullanıyorsun diye.

Onun dışında zaten arkadaşı pek gözüm tutmadı, mesajlarına biraz baktım da. Benim profilime de böyle bir mesaj bırakmıştı geçenlerde. :D
ss513.PNG

Evet haklısınız, oradaki üyeleri pek bildiğim söylenemez. Ben attığı testleri ve neden Super seçmediğini söylemesini savunuyorum. 5700XT ile 2060 Super karşılaştırması bu konuda haksız olduğunu göstermiyor veya test sonucu attığında iyi olmayan bir üslupla karşılaşmasını. O demeseydi başkası diyecekti neden 5500XT kullanıyorsun diye.

Onun dışında zaten arkadaşı pek gözüm tutmadı, mesajlarına biraz baktım da. Benim profilime de böyle bir mesaj bırakmıştı geçenlerde. :D
Eki Görüntüle 578031
Dediğim gibi, muhtemelen konu sahibi art niyet sezdi veya defalarca düzgün şekilde izah etmesine rağmen aynı şeyin tekrar edilmesine öfkelendi. Kendisi buraya da üye, ona sorsak daha iyi olur sanki. @Nisannn

Bence bir öneri listesi paylaşmadan önce; herkesin serbestçe/özgürce yorum yapabileceği bir platformda oluşturduğunuz tavsiyeleri iyice gözden geçirip minimum hata ve eksikle hazırlamanız ve bu gibi olaylara hazırlık olmanız lazımdı. Eğer eleştirilecek durumları bir tartışmaya ve akabinde kavgaya taşıyacaksanız eksiksiz bir liste yapmanız şart. Konu dahilinde bulunan önerilerden bazılarına hak vermişsiniz zaten. Ortada taşlamaya giden bir hal var ve başka forumdan geldiğinizi beyan ederek, içlerinde hatalı veya eksik olabileceğini düşündüğünüz (direkt hatalı/eksik demiyorum) öneri listenizi sebep gösteriyorsunuz. Bence bunu ordakiler burda yapsa en azından seviye bu hale gelmezdi. Sukunetinizi koruyun. Bu işler zamanla araştırarak tecrübe ederek gelişir. Yardımcı olmak için mesai harcayıp uğraştığınız belli ancak iyi niyetinizin herkes tarafından kabul görmesi için sanki bolca sağlamaya ihtiyacınız var gibi geldi. Birebir orası kötü burası iyi demeyin. Felaket bir başlangıç yapmayalım ki aynı şeyi yapma şansları olmasın. Piyasada kimin neyi, ne kadar bildiğini de herkes fark ediyordur. Etmiyorsa da bu şekilde (yererek) kimseyi ikna edemeyiz. Bende bahsi geçen kişinin sistem tavsiyeleri tasvip etmiyor hatta bazılarından oldukça rahatsızlık duyuyorum. Bunlarla ilgili olarak mantığa ve gözleme dayalı karşılaştırmalar yapmak buraya/bu foruma daha yakışık alır bir davranış olur.

Bence bir öneri listesi paylaşmadan önce; herkesin serbestçe/özgürce yorum yapabileceği bir platformda oluşturduğunuz tavsiyeleri iyice gözden geçirip minimum hata ve eksikle hazırlamanız ve bu gibi olaylara hazırlık olmanız lazımdı. Eğer eleştirilecek durumları bir tartışmaya ve akabinde kavgaya taşıyacaksanız eksiksiz bir liste yapmanız şart. Konu dahilinde bulunan önerilerden bazılarına hak vermişsiniz zaten. Ortada taşlamaya giden bir hal var ve başka forumdan geldiğinizi beyan ederek, içlerinde hatalı veya eksik olabileceğini düşündüğünüz (direkt hatalı/eksik demiyorum) öneri listenizi sebep gösteriyorsunuz. Bence bunu oradakiler burda yapsa en azından seviye bu hale gelmezdi. Sukunetinizi koruyun. Bu işler zamanla araştırarak tecrübe ederek gelişir. Yardımcı olmak için mesai harcayıp uğraştığınız belli ancak iyi niyetinizin herkes tarafından kabul görmesi için sanki bolca sağlamaya ihtiyacınız var gibi geldi. Birebir orası kötü burası iyi demeyin. Felaket bir başlangıç yapmayalım ki aynı şeyi yapma şansları olmasın. Piyasada kimin neyi, ne kadar bildiğini de herkes fark ediyordur. Etmiyorsa da bu şekilde (yererek) kimseyi ikna edemeyiz. Bende bahsi geçen kişinin sistem tavsiyeleri tasvip etmiyor hatta bazılarından oldukça rahatsızlık duyuyorum. Bunlarla ilgili olarak mantığa ve gözleme dayalı karşılaştırmalar yapmak buraya/bu foruma daha yakışık alır bir davranış olur.
Dediklerinizin çoğuna katılmakla birlikte atladığımız bir şey var. Ortada bir sistem taslağı var ve kulüp üyelerine bu sistemler hakkındaki görüşleri soruluyor. Kulüp üyesi olmayanlar kulüp içi tartışmaya dalıyor ve daha bitirilmemiş sistemleri linç edercesine eleştiriyorlar.
Dipnot: Bu kulüpte ben de yer alıyorum, sistemlerde gördüğünüz eksiklikleri bildirirseniz iyi olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı