Bilgisayar Almayı Lüks Sayan İnsanlar

Çünkü üst düzey sistem toplasan, yani 2080Ti falan, 20-25 bin lirayı buluyor, alım gücü belli, kim normal karşılar ki bu fiyatı?

25.000 TL'ye oyun oynamak için PC alacaksın.
İşte bazı kesim var ki bunu her ülkede lüks olarak görüyor. Ben onları kastediyorum yanlış anlaşılmasın.

İşte bazı kesim var ki bunu her ülkede lüks olarak görüyor. Ben onları kastediyorum yanlış anlaşılmasın.
Doğrudur, o da kişinin maddi geliri ile alakalı. Atıyorum X kişisi ayda 10.000 TL kazanır, Y kişisi de ayda 3000 TL kazanır. X kişisinin aldığı ürünleri lüks görür.

Onlar teknoloji özürlüsü hangi devirde yaşadığını bilmeyenlerdir. Devir bilgisayar ve teknoloji devri ve her şeyin en iyisini almak lazım o yüzden fiyatlar artıyor. Yanı sıra ekonominin de durumu ortada ama olsun. "Herkes kendi ihtiyacına göre bilgisayar alsın."

Bu arkadaşın dediği gibi aynen olay. Eğer zengin olsaydım bana dokunmayacağı için lüks demezdim normal derdim. Büyük ihtimalle sende o kesimdensin.
Bizim ülkeye göre lüks gerçekten çünkü ekonomi ve alım gücü rezil. Benim ailem orta kesimden ve bilgisayarımı kendi param ile aldım 3 yaz boyu çalışarak ve bayram harçlıklarım ile ki o bile tam yetmedi gene biraz para aldım mecbur. Benim bahsettiğim bilgisayar sanki diğer ülkelerdede lüksmüş gibi davrananlar.

Bezen bütçenize göre lüks olabiliyor. Geçim sıkıntısı olan bir evde bilgisayara bütçe ayırmak luks olabilir. Benim bakış açım kimi insan gezer tozar kimi kumar oynar kimi parasını alemlere yatırır vs vs iste bizimde olayımız bu. Oyundan zevk alıyoruz. 27 yaşındayım bundan gocunmuyorum.

iki LoL'de takıma gelen oyuncular
Bu ne alaka knk? 😀

@345291

Yurtdışında araba, bilgisayar, televizyon, yiyecek içecek v.s bunlar lüks sayılmıyor. Work and Travel'e giden 2000 birim parayla BMW Mercedes falan alıp Türkiye'ye geri dönerken arabayı orada bırakıyor. Yani salıyor 😀 burada fiyatları en az 40K. Yani orada amaca giden yol için bir araç ve önemsiz lakin burada insanlar daha tofaşlardan, doğanlardan inemedi. PC de aynı şekilde...

O ülkelere diğer ülkeleri sömürdüğü için alım gücü fazla dersiniz e bizim ülke de eyvallah başka devleti sömürmüyor. Ona eyvallah peki ne oluyor? Kendi vatandaşını sömürüyor 😁 buyur buradan yak...

Yeni konular

Geri
Yukarı