Bilgisayar Almayı Lüks Sayan İnsanlar

Bu ne alaka knk? 😀

@345291

Yurtdışında araba, bilgisayar, televizyon, yiyecek içecek v.s bunlar lüks sayılmıyor. Work and Travel'e giden 2000 birim parayla BMW Mercedes falan alıp Türkiye'ye geri dönerken arabayı orada bırakıyor. Yani salıyor 😀 burada fiyatları en az 40K. Yani orada amaca giden yol için bir araç ve önemsiz lakin burada insanlar daha tofaşlardan, doğanlardan inemedi. PC de aynı şekilde...

O ülkelere diğer ülkeleri sömürdüğü için alım gücü fazla dersiniz e bizim ülke de eyvallah başka devleti sömürmüyor. Ona eyvallah peki ne oluyor? Kendi vatandaşını sömürüyor 😁 buyur buradan yak...
Vatandaş araba alabiliyor, ev alabiliyor. Hep sizin bu zihniyetiniz yüzünden bak ben her gün hayatta kalırsam şükrediyorum ne kadar güzel bir şey değil mi? (!)

Vatandaş araba alabiliyor, ev alabiliyor. Hep sizin bu zihniyetiniz yüzünden bak ben her gün hayatta kalırsam şükrediyorum ne kadar güzel bir şey değil mi? (!)

Kardeşim şükür önemli elindekiyle yetineceksin bu kadar basit Amerika hayalleri kuruyorsan yallah Amerika'ya ama Amerika'da 6 ay kalırsan hemen dönmek istersin (!)

Dışarıdan bakıldığında -ki lüks olan gören insanların çoğu yeni teknolojilerden bihaberdir diye tahmin ediyorum- çok pahalı olması dolayısıyla lüks ve boş harcama olarak gözükebilir. Ancak yaptığın işe ve ihtiyacın olan teknolojilere göre aldığın ve kullandığın bilgisayar senin sermayen oluyor. Tabi bunu bahsettiğin insanlara açıklama tarafı var bir de.

Doğrudur. Asgari ücret fazla bile 400TL ile ölmeden durabiliyorum. Kalan parayı vergi olarak vermemiz lazım ? 😂

Dışarıdan bakıldığında -ki lüks olan gören insanların çoğu yeni teknolojilerden bihaberdir diye tahmin ediyorum- çok pahalı olması dolayısıyla lüks ve boş harcama olarak gözükebilir. Ancak yaptığın işe ve ihtiyacın olan teknolojilere göre aldığın ve kullandığın bilgisayar senin sermayen oluyor. Tabi bunu bahsettiğin insanlara açıklama tarafı var bir de.
Çomar problemleri.
Kusura bakmayın, benim yanlış anlamam. Biraz geç cevap verdim çünkü troll e verdiğim cevap moderatörün hoşuna gitmemiş. 1 gün ceza verdi.
:D
Doğrudur. Asgari ücret fazla bile 400TL ile ölmeden durabiliyorum. Kalan parayı vergi olarak vermemiz lazım ? 😂
Yanıtın vergisini ver yoksa yanıtın kaldırılacaktır.

İletişim çağında bilgisayarı, telefonu, interneti lüks olarak gören kişilerin akılları 1950 yıllarında kalmıştır. Ülkemizde çok örneği var bunun, artık internetin bile "temel insan hakkı" olarak kabul edildiği dönemde yakında elektrik de lüks demeye başlayacaklar. Geceleri gaz lambasıyla önlerini görmeye çalışırlar artık...

Yok, bazı gerici milletlere "gelişim" göstermek yaramıyor. Akılları geçmişte kalıyor, çağa ayak uyduramıyorlar, fakirliğe ve insan haklarından uzak yaşamaya o kadar alışmış oluyorlar ki "insan hakları" sınıfına giren şeyleri bile lüks olarak kabul ediyorlar. Hatta içlerinde meyve sularına bile lüks vergisi (özel tüketim) getirilmesini destekleyenler çıkabiliyor.

Tam ideal "tebaa" örnekleri işte bunlar. Bir azınlık bunların sırtlarından zenginlik ve bütün imkanlara sahip şekilde yaşasın, bunlar da buldukları ekmeğe suya şükretsin. Neden biz böyle sürünüyoruz da birileri bizim üstümüzden öyle yaşayabiliyor diye düşünmek yok, düşünmek ve sorgulamak ayıp çünkü onlar için.

Not: Daha çok şey eklerim buna ama neyse...

Yeni konular

Geri
Yukarı