Bilgisayar Almayı Lüks Sayan İnsanlar

Fiyat ve alım gücü bağıntısıyla kısıtlandırılmış bir açıklamayı doğru bulmuyorum. Lüksün anlamı sadece; paha olarak olarak ortalamanın çok üstünde olan ve ulaşılması zor olan değildir, temel ihtiyaçların dışında olandır ayrıca.

Neden bizim ülkemizde bilgisayar almak lüks olarak görülüyor? " Bilgisayar alınır mı? Sanki çok gerek var" diyen bir sürü troll var. Bilgisayar almak bir ihtiyaç ve ban bazı insanlara bunu anlatamıyorum. İnsanlara bu konu nasıl anlatılır? Diğer ülkelerde bir ihtiyaç ama bizim ülkemize göre lüks.
Ediit: Yanlış anlaşılmasın. Avrupa'da insanlar rahat alabiliyor iken Türkiye'de pahalı olduğu için insanlar lüks görüyor. Ama bazı kesim var onlar Avrupa'da da bunu lüks kabul ediyor.

Bilgisayar bir ihtiyaçtır Intel atom işlemcili olsa bile bir tane bilgisayar olmalı.

Yönetimi eleştirmek için boş boş sudan bahane aramana gerek yok.
Bilgisayar kesinlikle lükstür, bir ihtiyaç değildir. (Kişinin mesleği ile bağlantısı varsa ayrı)

Siz gerçek misiniz ya? Bilgisayar almanın lüks olması oyun oynamak isteyen vs. arkadaşlar için ihtiyaç olduğu gerçeğini değiştirmez.

İletişim çağında bilgisayarı, telefonu, interneti lüks olarak gören kişilerin akılları 1950 yıllarında kalmıştır. Ülkemizde çok örneği var bunun, artık internetin bile "temel insan hakkı" olarak kabul edildiği dönemde yakında elektrik de lüks demeye başlayacaklar. Geceleri gaz lambasıyla önlerini görmeye çalışırlar artık...

Yok, bazı gerici milletlere "gelişim" göstermek yaramıyor. Akılları geçmişte kalıyor, çağa ayak uyduramıyorlar, fakirliğe ve insan haklarından uzak yaşamaya o kadar alışmış oluyorlar ki "insan hakları" sınıfına giren şeyleri bile lüks olarak kabul ediyorlar. Hatta içlerinde meyve sularına bile lüks vergisi (özel tüketim) getirilmesini destekleyenler çıkabiliyor.

Tam ideal "tebaa" örnekleri işte bunlar. Bir azınlık bunların sırtlarından zenginlik ve bütün imkanlara sahip şekilde yaşasın, bunlar da buldukları ekmeğe suya şükretsin. Neden biz böyle sürünüyoruz da birileri bizim üstümüzden öyle yaşayabiliyor diye düşünmek yok, düşünmek ve sorgulamak ayıp çünkü onlar için.

Not: Daha çok şey eklerim buna ama neyse...
Adam gibi yaşamak istiyorsan vergini vereceksin.(!) Yani hayır onu bunu geçtim hükümeti destekleyen insanlar bile verginin çok olduğunu kabul ediyor. Bunlar hala neyin kafasını yaşıyor? Onu bunu geçtim sosyal medyada eleştiri yapıyorum adam anneme küfür ediyor. Dava edeceğim diyorum adam diyor bana bir şey olmaz parayla tuttukları troll ya. Ya anlatamıyoruz yemin ederim insanlarımıza. Diyor ki sana hizmet yapıyor bana ne hizmeti yapıyor Allah aşkına? Torpille adam geliyor her tarafa. Diyorum ki ben Avrupa'da ırkçı olmayan hoşgörülü bir ülkeye gideceğim bana diyorlar ki böyle devam et bak orada sana nasıl saldırırlar geri nasıl Türkiye'yi özlersin. Ülkeyi acil çomarlardan kurtarmak gerek. Ya o insan yesin biz açlıktan geberelim sıkıntı yok. O yesin gerekirse onun için canımızı bile veririz. (!)

Ciddi olamazsın. Türkiye'de 1000 TL olan ürün orada 700 TL oluyor.
Ciddiyim. Bilgisayar vb elektronik cihazlarin diğer ülkelere göre pahalı olması yönetimi eleştirmek için iyi bir sebeptir ama bilgisayar onlar yüzünden lüks oldu demek saçma bir sebeptir. Bilgisayarın ihtiyaç olduğunu düşünümüyorum.
Ben olaylara tarafsız bakarım. Körü körüne kimseyi sevmem, kötülemem.

Böyle lüks sananlara da Allah akıl fikir versin diyorum. Çocuk Turbox almış kıskanmayın diyor daha ne olsun. :D
1596024429412.png

Ciddiyim. Bilgisayar vb elektronik cihazlarin diğer ülkelere göre pahalı olması yönetimi eleştirmek için iyi bir sebeptir ama bilgisayar onlar yüzünden lüks oldu demek saçma bir sebeptir. Bilgisayarın ihtiyaç olduğunu düşünümüyorum.
Ben olaylara tarafsız bakarım. Körü körüne kimseyi sevmem, kötülemem.

Sadece teknoloji değil ev ve araba fiyatları da ortada.

Geri
Yukarı