Bilgisayar belli aralıklarla mavi ekran veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

InnBedirhan

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. 1 Kasım'da satın aldığım bilgisayarım belli aralıklarla 4 Kasım'dan itibaren mavi ekran vermeye başladı. Satın aldıktan sonra SSD takmamışlardı kendim taktım birkaç arıza daha olunca servise götürdük ve orada sorunu hallettiler. Onlar bilgisayarın sorunlarını hallettikten sonra bilgisayara manuel olarak hiçbir ayar yapmadım. Çalışır vaziyette ve Windows 10 kuruluydu. 1. mavi ekranı 4 Kasım'da YouTube'da canlı yayın izlerken aldım. 2. mavi ekranı 7 Kasım'da Assassin's Creed IV: Blackflag oynarken CTRL + alt + delete yaptığım anda aldım. 3. mavi ekran hatasını bu sabah Zoom'da canlı derste aldım. 4. mavi ekran hatasını ise 3. hatadan 1 saat sonra yine YouTube'da canlı yayın açıkken aldım. Hatta 4. hatada hatanın ismini yakaladım: RESOURCE_NOT_OWNED. Size sistemimi ve minidumplarımı da atayım.

Sistemim.

Anakart: Gigabyte B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X 6-Core Processor 3.6GHz.
RAM: 2X G.Skill 8 GB Ripjaws V Black 3200MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
Ekran kartı: Gigabyte GeForce GTX 1660 Super mını ITX OC 6 GB GDDR6 192 Bit.
Kasa: Corsair Carbide SPEC-05 550W 80+ USB 3.0 Black mid Tower.
SSD: Adata 480GB SU630 SATA 3.0 2.5"

Minidump:

Lütfen konuya hakim olanlar fikir belirtsin. Bir çok sorunun çözüldüğünü gördüm bunun da çözülmesini umuyorum.

Not: Windows'u daha etkinleştirmedim. Windows 10 Home yüklemişler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir OC işlemi varsa kaldırın.

Eksik dosyalar için şu rehberi uygulayın.

PROCESS_NAME: steam.exe buna galiba SYS dosyaları neden oldu o yüzden kaldırmaya gerek yok bence.

BIOS beta sürümde F60c BIOS güncelleyin.

@Bora Dere dosyalardan pek bir şey anlamadım, dediklerimin yanlış olma ihtimali var o yüzden etiketliyorum.
Neden kızgın atıldı?
Hatamı belirsen kızgın atacağına?

Son düzenleme:
Artı -2 Eksi
Bir OC işlemi varsa kaldırın.

nvvhci.sys NVIDIA ile alakalı diye biliyorum.
O yüzden:
Ekran kartı sürücünüzü silin ve tekrar yükleyin.

Eksik dosyalar için şu rehberi uygulayın.

PROCESS_NAME: steam.exe buna galiba SYS dosyaları neden oldu o yüzden kaldırmaya gerek yok bence.

BIOS beta sürümde F60c.

@Bora Dere dosyalardan pek bir şey anlamadım, dediklerimin yanlış olma ihtimali var o yüzden etiketliyorum.

Teşekkürler. BIOS'a ben de takılmıştım. Ana kartın sitesinde F50 vari bir sürüm mevcut. Dediklerinizi uygulamaya çalışacağım.

@19237539300 kızgın neden attığını söyler misin?
Kızgın atıp çekip gidiyorsun.
Hatamı belirtip bana yardım edebilirdin.

F51 olmasın o?
F51 son sürümdü.
Evet şimdi baktım. F51 sürümü en güncel sürüm. Bir kaç işten sonra dediklerini adım adım uygulayacağım bakalım nolacak. Sonuçlarını biraz geç yazarım çünkü konuda da belirttiğim gibi mavi ekran belli aralıklarla veriyor. Teşekkürler.

nvvhci.sys NVIDIA ile alakalı diye biliyorum.
O yüzden:
Ekran kartı sürücünüzü silin ve tekrar yükleyin.
Nvvhci.sys adlı dosya sanal USB sürücüsü ile ilgili bir dosya. Ekran kartı ile bir ilgisi yok kendisinin.

Salı günü çıkmış ardından kaldırılmış BIOS. Yüksek ihtimalle stabil değildi. Yeni çıkan BIOS sürümünü yüklemek cesaret ister.

Mavi ekran analizinde daha yolun başında bile değilim. Hata yapma ihtimalim yüksek, ondan dolayı bir açıklama beklemiştim. Sabahtan beri arıyorum nerede bu BIOS diye.
Kaldırıldıysa sorun vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı