Bilgisayar donanimlarinin kutusu neden atilmaz?

Bende 3 tane MSI 1070 kutusu var, aynı şekilde anakart kutuları vs, eğer para ediyorsa ben de satmayı düşünürüm :) En azından evin kalabalığı azalır, görüntüsüne aldanıp sakladım ancak hiç kullanmak nasip olmadı kutuları.

Mesela bazı kutular vardır çöpçü almaz HD4850 gibi. :LOL:
8915059114034.jpg

Acikcasi verilen cevaplarin %90'ina yakinini yapmadigim icin utandim simdi :)
Ben kutulari atmakla ne büyük eseklik yapmisim diyesim geldi Allahima ahhahahahhaha :)
Sen aldığın ürünleri nasıl elden çıkarıyorsun, kutusuz satsan kutulu satandan ucuza gidiyor. Atmaya değer mi yani.

Genelde suradaki kartonlardan kullaniyorum 1 €'dan 3 €'ya kadar fiyatlari var ortalama 2 € icin bir kutunun senelerce evimi isgal etmesi bana cok mantiksiz geliyor.
İyi de ürünü satarken bu kutuyla satarsan alıcı için kutusuzdan farkı olmaz.

Bütün kutuları atıp sadece Anakart kutusunu sakladım. Onun da içine Sata kabloları belgeleri vs. sakladım. Hepsini saklamak saçma.

Kasa kutularını saklamak işe yarayabiliyor, yatakların altına kolayca giriyor. Kutu lazım olduğunda çıkarıp işini hallediyorsun :)
Ek olarak ben sürekli kargo ile donanım parçası alan veya gönderen biriyim, sürekli anakart kutusu lazım oluyor.

İyi de ürünü satarken bu kutuyla satarsan alıcı için kutusuzdan farkı olmaz.

Alici insan %99 satmak icin degil kullanmak icin aldigindan dolayi sikinti yaratmiyor zaten ben cok nadir kullanilmis esya satarim. Genelde hepsi cöpe gider, en son Bodrum katini elden gecirdigim zaman 2 tane GPU cöpe attim mesela.

Mesela biri GTX 650 idi. Bunu Ebay Kleinanzigen'e ekliyecegim bu zaman ve gelecek pazarlik iletilerine cevap vermektense geri dönüsüme atiyorum oldu bitti. :)
Satsam 30 - 40 €'ya gidecek...

Alici insan %99 satmak icin degil kullanmak icin aldigindan dolayi sikinti yaratmiyor zaten ben cok nadir kullanilmis esya satarim. Genelde hepsi cöpe gider, en son Bodrum katini elden gecirdigim zaman 2 tane GPU cöpe attim mesela.

Mesela biri GTX 650 idi. Bunu Ebay Kleinanzigen'e ekliyecegim bu zaman ve gelecek pazarlik iletilerine cevap vermektense geri dönüsüme atiyorum oldu bitti. :)
Satsam 30 - 40 €'ya gidecek...
GPU'ları bile çöpe atıyorsan kutuları çöpe atman normal. Ben en son SteelSeries P300'ün kutusu olmadığı için satmaya uğraşmak yerine genç bir arkadaşa hediye etmiştim çünkü ölücülük yapıp hakettiğinin altında fiyatlarla geleceklerdi ihtiyacı olanı sevindirdim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı