Bilgisayar ile ilgili komik anılarınız

(Şu an 15 yaşındayım)yıl 2016 ilk bilgisayarım daha klavye ile çalıstıgını bile bilmiyorum dokunmatik falan sanıyorum o kadar bilgisizim neler yapmadım o bilgisayara GTA SA 500 MB indir YouTube'den 1MB GTA 5 korsan pramium antivirüsler Driver Booster'den driver güncelemeleri. O kadar virüs vardı ki bazen ekran da bir anda küçük göz isareti fakan çıkardı antivirüs yüklerdim kapatırdı.

Sene 2008-2009 civarı. Laptop vardı yeni almıştık MediaMarkt'tan. 1-2 ay kullandım onu. Arkadaş istedi ödevleri için lazım 2-3 hafta sonra geri vericem dedi. Bende verdim. 2 ay geçti aradan çocugu arıyorum ulaşamıyorum bir türlü. Sonra bir gün telefon geldi. Ekran kartını yakmış laptopun. Korkmuş arayamamış. Bende getir bir şey olmaz dedim. Garantiye verecektim çünkü. Babası da olmaz öyle şey deyip zorla parasını tutuşturdu elime.

Devamı daha da ilginçleşiyor. MediaMarkt'a garantiye verdim laptopu. Bu laptop açılmış dediler almadılar. Çocuga sordum yemin ediyor hiçbir tamirciye götürmedim diye. MediaMarkt ile bir kez daha temasa geçtim benim tarafımdan açılmadı diye. Kabul etmediler ve içini açmışsınız bunun dediler. Bende dava açtım hemen. 1 yıl içinde sonuçlanan davayı kazanarak MediaMarkt'tan 3 laptop daha almıştık. :D

1 laptop alıp 3 laptop ile karlı çıktık.

Not: Ailedeki 3 erkeğin hepsi oyun delisi. Babamda dahil.

Tablete çok oyun yüklerdim ve MB, GB bilmediğim için hiç bakmazdım. Sonrasında derdim bu tablete neden oyun yüklenmiyor diye ve işin komik tarafı dopdolu olan tabletime oyun yüklerken "Allah' ım nolur bu oyun yüklensin." şeklinde dua ederdim:D

2.PNG

Beleş Minecraft premium almak için Skype'dan birini bulmuştum. Bir sitenin linkini atıp kayıt olmamı, ardından hesabın bana geleceğini söylemişti. O link ise korkunç bir karının olduğu siteydi. Ses de sonlardaydı. Siteyi açtığım gibi yerimden zıplayıp bilgisayar kasasına ayağımı çarpmam bir oldu. Işık hızında bilgisayarın fişini çekip odamın kapısını da kapatmıştım korkudan. Sonrasında üstüme bir battaniye alıp televizyon izledim :)

Geri
Yukarı