Bilgisayar kapalıyken USB çalışıyor

cLaww

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Veritabanı Programcılığı
Bilgisayarımı kapattığımda bilgisayarın USB portlarına güç gelmeye devam ediyor, BIOS ayarlarından ErP ready seçeneğini "Enabled" yaptığım zaman sebebi nedendir bilinmez. Ekran kartım çalışmıyor (ta ki kasaya reset atana kadar). ErP ayarını kapalı tutuyorum mecburen. Bunun BIOS haricinde yok mudur başka bir yolu? Bilgisayarım kapalıyken USB portlarına güç gitmesi ama BIOS hariç başka şekilde yapabileyim. Kaç seferdir ekran kartım çalışmıyor diye konu açtım, sebebi ErP ayarıymış. Çok saçma ama gerçekten bu şekilde.

Prizdeki fişi çek. Elektrik gelmezse hiçbir şey çalışmaz.

Öyle bir şey yapacak olsam zaten foruma konu açmazdım değil mi mantıken? Bunlar nasıl cevaplar anlamıyorum ki boş boş yorumlar ya.
BIOS'ta erp ready ayarı varsa devreye sokun.
BIOS'tan kapatılıyor hocam. Eğer anakartın eski ise, söyle ben bakıp yönlendiriyim.

Kardeşim zaten yazdım ben onu soruda düzgünce okusanız anlarsınız.

Öyle bir şey yapacak olsam zaten foruma konu açmazdım değil mi mantıken? Bunlar nasıl cevaplar anlamıyorum ki boş boş yorumlar ya.

Kardeşim zaten yazdım ben onu soruda düzgünce okusanız anlarsınız.
Kardeşim, çözümü A olan bir şeyi, sende olmadı diye illa B mi yapalım? Sana kaynağıyla birlikte attım ki, devamını da, zahmet edip oku. Belki diğer arkadaşlar yazmıştır diye. Konu daha önce açılmış, 5-10 kere. Ayrıca, Ana kartın eski ise, söyle benim ayarımdan bakıp söyleyeyim demişim. Bana oku diyene kadar, yazdıklarımı da siz okusanız, bu polemiğe girmeye gerek kalmazdı.
Neyse size kolay gelsin..

Kardeşim, çözümü a olan bir şeyi, sende olmadı diye illa b mi yapalım? Sana kaynağıyla birlikte attım ki, devamını da, zahmet edip oku. Belki diğer arkadaşlar yazmıştır diye. Konu daha önce açılmış, 5-10 kere. Ayrıca, ana kartın eski ise. Söyle benim ayarımdan bakıp söyleyeyim demişim. Bana oku diyene kadar, yazdıklarımı da siz okusanız, bu polemiğe girmeye gerek kalmazdı.
Neyse size kolay gelsin.

Gigabyte B450M S2H anakartım var yeni nesil UEFI anakartlardan, var mı çözümün?
Gigabyte B450M S2H anakartım var yeni nesil UEFI anakartlardan, var mı çözümün?

Ayrıca attığın konuda erp modunu devreye sokunca sorun düzeliyor olarak çözüm işaretlemişler yazdığm mesajda zaten erp aktifken ekran kartım çalışmıyor demişim. Yine de teşekkürler :) sonuçta değer verip mesajımı değerli görüp cevaplamışsın eywallah kardeşim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı