Bilgisayar malzemelerini toplamak çok uğraş gerektiren bir iş mi?

haruntuna00

Hectopat
Daha fazla  
13 yaşındayım bilgisayar kurma ile ilgili hiçbir bilgim yok. Parçaları kasaya montelemek sanıldığı kadar zor bir iş mi ya da bir bilgisayar toplamak ne kadar sürer? Kendim YouTube'dan bakarak yapabilir miyim?

13 yaşındayım bilgisayar kurma ile ilgili hiçbir bilgim yok. Parçaları kasaya montelemek sanıldığı kadar zor bir iş mi ya da bir bilgisayar toplamak ne kadar sürer? Kendim YouTube'dan bakarak yapabilir miyim?

Bende yıllarca dizüstü PC kullandım. İlk masaüstü sistemimi 2 ay önce kendim topladım. 1 hafta yatmadan önce 1 tane sistem toplama videosu izledim. Hiçbir sorun yaşamadan topladım. İşe yarıyor tavsiye ederim.

İlk tecrübe için uğraş gerektiriyor evet ama doğru videoları açıp, öğrenip yavaş yavaş yaparsan verdiğin emeğe değer, hem öğrenmiş olursun.

Zorlanacağın tek yer işlemci fanını takmak, kafanın en çok karışacağı yer ise kasa kablolarını anakarta takmak olur. Çok zorlanırsan buradan yardım isteyebilirsin her zaman.

Video izleyerek öğrenmek en iyi yol. Özellikle Technopat'ın videolarını ayrı tavsiye ediyorum çünkü direkt parçaları takıp geçmiyorlar, en ince detayına kadar anlatıyorlar. Parçalar gelene kadar video izleyin, aşinalığınız olsun. Parçalar gelince de video eşliğinde montajını yaparsınız. Takıldığınız bir yer olursa da buraya konu açıp sorabilirsiniz.

Her şeyi araştırarak ve bakarak yapsan bile 4 saate montaj yaparsın. Mesela ben şuan 2 saatte çok rahat yaparım. Bence zor bir iş değil. Sadece acele etme ve dikkatli ol.

Ben kendim ekran kartı, işlemci ve RAM takabiliyorum en kolayları bunlar olduğu için. Diğerlerini bilgisayarcıya taktırırsın fazla para istemez zaten. Asıl zor kısım anakarta doğru kabloları bağlamak sanırım bana zor geliyor güç kablosundan hani anakartın neresine bağlayacağım.

Video izleyerek öğrenmek en iyi yol. Özellikle Technopat'ın videolarını ayrı tavsiye ediyorum çünkü direkt parçaları takıp geçmiyorlar, en ince detayına kadar anlatıyorlar. Parçalar gelene kadar video izleyin, aşinalığınız olsun. Parçalar gelince de video eşliğinde montajını yaparsınız. Takıldığınız bir yer olursa da buraya konu açıp sorabilirsiniz.
Hocam 1 saatlik sistem toplama videoları vardı hepsini izledim bilgisayar toplarken de izlerim.

Hocam 1 saatlik sistem toplama videoları vardı hepsini izledim bilgisayar toplarken de izlerim.

Kasa kablolarını anakarta takarken kullanabileceğin, çekim açısını sevdiğim favori videomu paylaşayım seninle. Buna bakarak kolayca o kısmı aradan çıkarırsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Vallahi hocam ınto the night ta YouTube'dan uçak indirme videosu izleyerek uçak indiriyorlardı sizde birkaç video ya bakarak bilgisayar toplayabilirsiniz sadece kablolamayı düzgün yapmanız lazım.

Geri
Yukarı