Bilgisayar mühendisi işsiz kalır mı?

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum. Fakat ileride işsiz kalmaktan korkuyorum ayrıca kadın olduğumdan dolayı herkes işe almayabilir deniliyor. Sizce işsiz kalır mıyım? Öneride bulunursanız çok sevinirim. Hayırlı günler.

Hocam moral bozmak gibi olmasın ama ablamın bir arkadaşı bilgisayar mühendisliği okudu 2 üniversite bitirdi hala işsiz hem de ikisini de dereceyle bitirmişti.

Şu an üzerinde çalıştığım bir sürü proje var. Sırf kendimi daha da geliştirmek için yapıyorum.

Eki Görüntüle 885386
Hocam aslında baya bilgili bir arkadaşa benziyorsunuz. Size kalmış ama yazılım hakkında yeni başlayanlar için rehber tarzı bir konu açsanız harika olur.

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum. Fakat ileride işsiz kalmaktan korkuyorum ayrıca kadın olduğumdan dolayı herkes işe almayabilir deniliyor. Sizce işsiz kalır mıyım? Öneride bulunursanız çok sevinirim. Hayırlı günler.

Önemli olan iyi bir üniversitede okuman misal yan komşum bilgisayar mühendisliğinden mezun olalalı 2 yıl oldu hala şokta çalışıyor.

İşsiz kalacağınızı düşünmüyorum çünkü çağ teknoloji çağı ve bilgisayar da bunların başında geliyor. Ayrıca yabancı diliniz de varsa sırtınız yere gelmez. :D

İşsiz kalmak zor. Ama kalıp kalmamak sana bağlı. Çalıştığın yer senin hangi üniversiteden mezun olduğundan daha çok senin ne projeler yaptığına ve yapabileceğine bakar. Önemli olan sürekli üretebilmek ve sürekli güncel kalmak. Yazılım sektörü her geçen gün güncelleniyor. 25 yıldır yazılım sektöründe olan babam hala oturup ders çalışıyor, sen düşün. Bu işin kadını erkeği yok. İşinde yükselmek istiyorsan yazılım bilginin haricinde yönetmeyi de iyi bilmen lazım. Senin çatın altında çalışanlar olacak işyerinde, onların yaptığı işlerden sen sorumlu olacaksın. Bunları yapabileceğini düşünüyosan çalıştığın yerlerde çok yüksek yerlere gelebilirsin, olay tamamen sana bağlı. Eğer çalıştığın yerde çok iyi işler yapabiliyorsan hızlıca yükselebilirsin. Bir de bakmışsın erken yaşlarında bile çok iyi yerlere gelmişsin. Kısaca her şey tamamen sana bağlı. Kendi kendine projeler üretmeye çalış, kadın olmanın sana bir eksisi olmayacak merak etme. Son olarak yabancı dil çok önemli cidden. İngilizce’yi söylemiyorum bile, onun haricinde Almanca, Fransızca gibi diller öğrenebilirsen yurt dışına da açılabilirsin.

Geri
Yukarı