Bilgisayar Mühendisliği Düşünenler Soru Yanıt

Hocam o bölümlerde okumak için pc merakı mı gerek? Yoksa sayısalın iyi olması mı? Sayısal derslerden pek haz etmiyorum. Çok ama çok kötü değil notlarım ama.

Hocam o bölümlerde okumak için pc merakı mı gerek? Yoksa sayısalın iyi olması mı? Sayısal derslerden pek haz etmiyorum. Çok ama çok kötü değil notlarım ama.
PC'yi sevdikten sonra katlanılıyor. Sayısal lazım. Hem sayısalı yapmak lazım hemde PC'yi sevmek.

Üniversitede öğrenmekle olmuyor o iş. Kendini çok geliştirmen lazım. Makine olarak ihtiyacın olan şey g3258 + 4 gb ram ile rahat rahat kodlarsın. Celeron işlemciyle kod yazdık. Bilgisayarı zorlayan şeyler değil bunlar. Tarayıcıdan bile kodlarsın.

Ben lise 2. Sınıfdayım ve, Sayısal derslerim fena değil. Ama, programlamada vb. pek bilgim yok.:(
1) Gelcekte bu mesleği seçebilmek için ne yapmalıyım? Nasıl çalışmalıyım?
2) Bilgisayar mühendisi ile yazılım mühendisi Arasında fark var mı?
3) Oyun firmasına girmek veya, oyun yapmak için sizin bölümünüzde yardımcı oluyor mu?
Olmuyorsa, hangi bölüme gitmeliyim?
4) Şimdiden kod ile ilgili birşeyler öğrenmeli miyim? Yoksa, derslere mi öncelik vermeliyim?
5) Önereceğiniz başka üniversite var mı? ODTÜ, Hacattepe, Ege vb.
Teşekkür ederim.:)

Pc'yi sevmek var sevmek var :) Hele bir kodlamaya geçte o zaman sever misin öyle bak.
Hocam bunu bana dediyseniz ben bitirdim.:LOL:

Ben lise 2. Sınıfdayım ve, Sayısal derslerim fena değil. Ama, programlamada vb. pek bilgim yok.:(
1) Gelcekte bu mesleği seçebilmek için ne yapmalıyım? Nasıl çalışmalıyım?
2) Bilgisayar mühendisi ile yazılım mühendisi Arasında fark var mı?
3) Oyun firmasına girmek veya, oyun yapmak için sizin bölümünüzde yardımcı oluyor mu?
Olmuyorsa, hangi bölüme gitmeliyim?
4) Şimdiden kod ile ilgili birşeyler öğrenmeli miyim? Yoksa, derslere mi öncelik vermeliyim?
5) Önereceğiniz başka üniversite var mı? ODTÜ, Hacattepe, Ege vb.
6) Ailem yavaştan meselem zorlamasına başladılar. Onları nasıl ikna edebilirim?
Teşekkür ederim.:)
1-) Sayısal ağırlıklı çalışmalısın. Mat Geo Fizik.
2-) Maalesef farkı bilmiyorum
3-) Kodlama öğrendikten sonra oyunu kendin yapabilirsin oyun motorları ile.
4-) Gerek yok öğrenmene kesinlikle dersler.
5-) Sıralama şu şekilde Boğaziçi, Bilkent, ODTÜ, İTÜ, Yıldız Teknik, Marmara, Ege, Gebze Teknik.
6-) Aileni sevdiğin mesleği yapacağını falan söyle. Bilmiyorum bu konuyu ben bilgisayar mühendisi olacam dedim bizimkiler bişey dememdi.
7-) Okuduğun lise yardımcı olur ama çalışarak başarabilirsin. Bu problem değil. Kendini bil tanı ve çalış. Kulak asma moral bozma.
Rica ederim.

Yok ya arkadaşa söyledim. Oyun oynayan, bilgisayarı kurcalamayı seven çok arkadaş var yada ilgi çekici bulan. Onlarda bilgisayar yada yazılım mühendisi olmak istiyor. Önce ortamı öğrenmeli. Bilişim okuyanlar başka mesleğe yönelmeleriylede ünlü :)
Hocam ben .net ve web tasarım ile ilgileniyorum. Elektronikle aram iyi değil, gömülü sistem programlayıda artık düşünmüyorum.
Yazılım mühendisliğinde dersler tabi okuldan okula değişiyor ama elektronik yok ve web dersleri daha fazla. O yüzden yazılım mühendisliği seçmek istiyorum. Okul olarak hep özel üniversiteler var. Bau, aydın üniversitesi gibi 400 420 puanlık okullara girebilirim. O okullar nasıldır ? Yada beykent.

Yok ya arkadaşa söyledim. Oyun oynayan, bilgisayarı kurcalamayı seven çok arkadaş var yada ilgi çekici bulan. Onlarda bilgisayar yada yazılım mühendisi olmak istiyor. Önce ortamı öğrenmeli. Bilişim okuyanlar başka mesleğe yönelmeleriylede ünlü :)
Hocam ben .net ve web tasarım ile ilgileniyorum. Elektronikle aram iyi değil, gömülü sistem programlayıda artık düşünmüyorum.
Yazılım mühendisliğinde dersler tabi okuldan okula değişiyor ama elektronik yok ve web dersleri daha fazla. O yüzden yazılım mühendisliği seçmek istiyorum. Okul olarak hep özel üniversiteler var. Bau, aydın üniversitesi gibi 400 420 puanlık okullara girebilirim. O okullar nasıldır ? Yada beykent.
Hocam ben mezun olalı çok şey değişti maalesef üniversiteler hakkında bilgim yok. Fakat Gebze Teknik Üniversitesini hocalarımız söylüyordu. Sıralaması geride her yıl yükseliyor bakabilirsiniz.

O zaman gelsinde tekrar bakarım :) MF-4 çalışma programınız nasıldı ? Ben ygs mat, lys mat, ygs geometri, lys geometri, ygs fizik, lys fizik, ygs kimya, lys kimya, bunları yaparken Türkçe soru bankaları çözeceğim, ygs biyoloji. Seneye kursada gideceğim :)
A.t.l bilişim okuyorum :) +'sı ve -'si var tabi. LYS biyoloji hiç istemiyorum :D

Hedefim 400 civarı. Ama programlamada baya ilerliyorum, mühendis abilerle takılıyoruz :)

Yeni konular

Geri
Yukarı