Bilgisayar mühendisliği mi yoksa yazılım mühendisligi mi?

Siz arkadaşın sorduğu soruya cevap veremediniz. Bence diyerek hissi cevap verdiniz. Hemen saygısızlık olarak algıladınız.

E zaten daha ön planda diyerek de kendi şahsi görüşümü belli ettim. Bana göre daha ön planda kalıyor, kendi çevremden gördüğüm ve bana öğütlenen bu oluyor. Ben de buna göre bir yorum yaptım. Size uymayan her görüşe kahkaha atıyorsunuz, bunu sadece bana da yapmıyorsunuz. Size ne zaman denk gelsem ya insanları aşağılıyor ya da dalga geçiyorsunuz görüşlerimi beğenmiyor benden nefret ediyor iseniz ki nefret duygusu veya aşağılanmayı gerektirecek bir durumda bulunduğumu da pek sanmıyorum. Beni göz ardı edebilirsiniz profilimden, yanlış bir durumla karşı karşıya bıraktıysam herkesten özür dilerim iyi geceler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar mühendisliği mi yoksa yazilim mühendisligi mi? Bu iki mesleğin arasında kaldım sizce hangisi daha iyi ve ileriki yıllarda hangisi daha çok işe yarar şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.
Hocam hangi meslek diye sorulmaz. Senin kalbinden hangi mesleği istiyorsan onu yapman gerek.
Sevilmeyen hiç bir meslek yapılmaz bunu diyeyim.
Konu ile alakasız ama böyle diyeyim ben çok küçüklüğümden beri uzun yol şoförlüğü istiyorum.
Meslek yapılacak bir meslek değil fakat bu meslek aşk ile yapılan bir şey.
Bana da çok dediler hayır olmaz falan diye onu bunu tercih et dediler ama her zaman mutlu olduğum sevdiğim hayalim olan mesleği yapmayı istedim.
Senin içinde hangisi var ise onu tercih et kardeşim :)

Bilgisayar mühendisliği mi yoksa yazilim mühendisligi mi? Bu iki mesleğin arasında kaldım sizce hangisi daha iyi ve ileriki yıllarda hangisi daha çok işe yarar şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.
İnan iş bulurken hiçbir farkı yok. Kendim de dahil duyduğum tüm iş başvurularında okulun ve not ortalaman hep en son sorulur, hatta bazen hiç sorulmaz. Tamamen kendini nasıl geliştirdiğin önemli. Okulda sana sadece mühendislik disiplini ve genel yazılım mantığı öğretilir. Ben bir Bilgisayar Mühendisi olarak işimi soranlara yazılım geliştiricisi diyorum. İş arkadaşlarımın ciddi çoğunluğu başka mühendisliklerden mezun olup kendini yazılımda geliştirenler. Tabi bu dediklerim özel sektör için. KPSS vs. düşünüyorsan bir şey diyemem.

Hocam hangi meslek diye sorulmaz. Senin kalbinden hangi mesleği istiyorsan onu yapman gerek.
Sevilmeyen hiçbir meslek yapılmaz bunu diyeyim.
Konu ile alakasız ama böyle diyeyim ben çok küçüklüğümden beri uzun yol şoförlüğü istiyorum.
Meslek yapılacak bir meslek değil fakat bu meslek aşk ile yapılan bir şey.
Bana da çok dediler hayır olmaz falan diye onu bunu tercih et dediler ama her zaman mutlu olduğum sevdiğim hayalim olan mesleği yapmayı istedim.
Senin içinde hangisi var ise onu tercih et kardeşim :)

Yazdığım o ikisi var şu anlık.

E zaten daha ön planda diyerek de kendi şahsi görüşümü belli ettim. Bana göre daha ön planda kalıyor, kendi çevremden gördüğüm ve bana öğütlenen bu oluyor. Ben de buna göre bir yorum yaptım. Size uymayan her görüşe kahkaha atıyorsunuz, bunu sadece bana da yapmıyorsunuz. Size ne zaman denk gelsem ya insanları aşağılıyor ya da dalga geçiyorsunuz görüşlerimi beğenmiyor benden nefret ediyor iseniz ki nefret duygusu veya aşağılanmayı gerektirecek bir durumda bulunduğumu da pek sanmıyorum. Beni göz ardı edebilirsiniz profilimden, yanlış bir durumla karşı karşıya bıraktıysam herkesten özür dilerim iyi geceler.
Yok canım o kadar da değil. Neden göz ardı edeyim? Sadece biraz sinirli olabiliyorum bazı sebeplerden dolayı. Evde de biraz sinirliyim.

Ben de bilgisayar mühendisliğinin daha kapsamlı olduğunu arkadaşın birisi bir video attı ya. O hocadan öğrendim ve forumda birisinden.

İnan iş bulurken hiçbir farkı yok. Kendim de dahil duyduğum tüm iş başvurularında okulun ve not ortalaman hep en son sorulur, hatta bazen hiç sorulmaz. Tamamen kendini nasıl geliştirdiğin önemli. Okulda sana sadece mühendislik disiplini ve genel yazılım mantığı öğretilir. Ben bir bilgisayar mühendisi olarak işimi soranlara yazılım geliştiricisi diyorum. İş arkadaşlarımın ciddi çoğunluğu başka mühendisliklerden mezun olup kendini yazılımda geliştirenler. Tabi bu dediklerim özel sektör için. KPSS vs. düşünüyorsan bir şey diyemem.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Tamam ama senin kalbinden hangisi geliyorsa hangi işte daha mutluysan onu seç dedim.

Sizin de tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ve şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim. Bilgisayar mühendislerinin kendi iş yerini açma oranı yüksek. Yazılım mühendisliği videolarını da izlemenizi tavsiye ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ve şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim. Bilgisayar mühendislerinin kendi iş yerini açma oranı yüksek. Yazılım mühendisliği videolarını da izlemenizi tavsiye ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler.

Geri
Yukarı