Bilgisayar mühendisliği

furkansgt1905

Decapat
11. sınıf meslek lisesinde (bilişim bölümü) okuyorum ve üniversitede bilgisayar mühendisliği düşünüyorum. Bilgisayar mühendisliği okumanın zorlukları neler merak ediyorum. Üniversitede göreceğim derslerin zorluk düzeyleri neler ve çalışınca yapılabilecek dersler mi merak ediyorum. Duyduğum kadarıyla algoritma ve yüksek seviyede matematik gerektiren konular olduğunu öğrendim. Kod yazma konusunda pek başarılı değilim şu an ama üniversitede öğrenip yapabileceğimi düşünüyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Hatırladığım kadarı ile kodlama dilini baştan öğretiyorlar. En azından benim sohbet ettiğim bir hoca öyle söylemişti. Ama 11-12.sınıf Polinom Logaritma gibi konularda iyi çalışmanızı tavsiye ederim. Onun dışında iyi üniversite kazanmaya bakın kalanı gelir.

Okuldan okula çok değişiyor, yatarak geçebileceğin bir okulda var, çalışsan da zorlanacağın bir okulda. Matematik kesinlikle iyi olmalı, kodlama dillerini baştan öğretiyorlar.

Okuldan okula çok değişiyor, yatarak geçebileceğin bir okulda var, çalışsan da zorlanacağın bir okulda. Matematik kesinlikle iyi olmalı, kodlama dillerini baştan öğretiyorlar.

Şu an matematiğim pek iyi değil çünkü çalışmıyorum meslek liselerinde öğretilen Matematik üniversite sınavında çıkmıyor bunun için pek bir gayret göstermiyorum ama dershaneye gideceğim ve evde kendi gayretimle özverimli bir şekilde çalışmayı düşünüyorum çalıştıktan sonrası gelir diye düşünüyorum.

Şu an matematiğim pek iyi değil çünkü çalışmıyorum meslek liselerinde öğretilen Matematik üniversite sınavında çıkmıyor bunun için pek bir gayret göstermiyorum ama dershaneye gideceğim ve evde kendi gayretimle özverimli bir şekilde çalışmayı düşünüyorum çalıştıktan sonrası gelir diye düşünüyorum.

Çok çalışman lazım, bende meslek lise çıkışlıyım oradan biliyorum. Senin artın olabilecek şey Bilgisayar Mühendisliğine Mtok'dan yararlanabilirsin, millet 40-50k ile girerken sen 100-150k ile girebiliyorsun. tabii mühendislik fakültesi olmuyor teknoloji fakültesi oluyor o zaman. Bende bu sene tekrar gireceğim, bilgisayar mühendisliği için, başarılar.

Çalışacağım değil, şu an çalışmalısın. Piyasada birçok temel seviye için matematik kitabı var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı