Bilgisayar neden takılır?

BlackPanda

Hectopat
Daha fazla  
1 hafta kadar önce yeni bir bilgisayar topladım. Orijinal Windows 10 kurduk ve daha ilk defa dün kullanmak nasip oldu. Dün bilgisayarımın oyun performansını değerlendirmek için CS:GO'ya girdim. Bir ara takılmaya başladı fakat öyle abartılacak kadar değil. Yani şöyle söyleyeyim , 10 round oynadıysam sadece 2 round da 1 salise gibi düşük sürede takılıp düzeldi. Bu neden olur acaba ? İnternet ile bir alakası var mıdır ? İnternet hızım 8Mbps(genel de 5 alıyorum.) Superonline / ADSL

Bilgisayarımın özellikleri :

AMD Ryzen 5 2600
Asus ROG STRIX RX 570
Gskill 8 GB 3000Mhz RAM(Kamuflajlı olan)
Asus PRIME A serisi Anakart 3200MHZ (O.C)
Toshiba 480 GB SSD (500/520MB)
Frisby 650W Kasa

Çözüm
Ya Windows güncelleme kurmuştur; ya da internette bir kopma/yavaşlama olmuştur.
Sistem çok iyi. CS:GO için de yeterli olduğunu düşündüğüm bir sistem. Grafik ayarlarından varsayılana döndür seçeneğini yapın. Bir de grafik kartı sürücünüzü nvidia'nın sitesinden indirip temiz kurulum seçeneği ile yükleyin. @Sucrofe arkadaşın dediği şey yanlış. Ryzen sistemler yüksek frekanslı belleklerden yarar görüyor. DualChannel çalışan belleklerden değil. 4 + 4 konfigürasyonu DDR3 belleklerde 8 konfigürasyondan daha iyi performans veriyordu. O da sadece 1600 MHz belleklerde belirgindi. O kadar.

1 hafta kadar önce yeni bir bilgisayar topladım. Orijinal Windows 10 kurduk ve daha ilk defa dün kullanmak nasip oldu. Dün bilgisayarımın oyun performansını değerlendirmek için CS:GO'ya girdim. Bir ara takılmaya başladı fakat öyle abartılacak kadar değil. Yani şöyle söyleyeyim , 10 round oynadıysam sadece 2 round da 1 salise gibi düşük sürede takılıp düzeldi. Bu neden olur acaba ? İnternet ile bir alakası var mıdır ? İnternet hızım 8Mbps(genel de 5 alıyorum.) Superonline / ADSL

Bilgisayarımın özellikleri :

AMD Ryzen 5 2600
Asus ROG STRIX RX 570
Gskill 8 GB 3000Mhz RAM(Kamuflajlı olan)
Asus PRIME A serisi Anakart 3200MHZ (O.C)
Toshiba 480 GB SSD (500/520MB)
Frisby 650W Kasa
driver ını güncelledin mi hiç pc nin

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı