Bilgisayar Oyunculuğu Bitiyor mu?

Kamilsen06

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar şu saat civarları Sony yeni çıkacak olan oyunları tanıtımını yapıyor. Tanıtımda genel olarak dikkat çektiğim şey çoğu oyunun sadece PS4'e özel çıkacağı. Mesela God of War, Batman, Resident Evil vs. yanlışım yoksa sadece PS4'e çıkacak. Yani bu da demek oluyor ki ileri dönemlerde bilgisayar oyunculuğunun son bulacağı yönünde, en azından benim görüşlerim. Siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz?

console.gif

Steam'da satılan bütün oyunları sıralamış maşallah. PS4'de 60 FPS çalışan Dark Souls II bile PC Exc. olmuş :D Yine de güldüm açıkçası.
Birde PC oyunculuğu asla bitmez. 60 FPS hurra! Yani mantık bu. İnsanın aklına PC denilince 60 FPS ve modlar gelir. Bir gün konsollar bunu yine aynı fiyat bandında yaparsa PC'nin pekte bir olayı kalmaz ama o da zor gibi şimdilik.

Artık oynarlar 30 FPS de. Biz burada 60 FPS de keyifle oyun oynarız.
60 FPS Murdered: Soul Suspect oynasan ne olacak? FPS, grafik yallah demeden önce oyunların senaryosuna, oynanışına ve karakterlerine bakmalıyız. Çoğu insan oynadığı FPS ve grafikten mutlu. O yüzden onlar 30 FPS oynasın demek yerine bence oyuna bak önce. Ben bunu görünce diyorum ama size de diyeyim. Önemli olan oyunun kendisi yoksa 30 veya 60 FPS olması çok fazla şey değiştirmez.

Başta nvidia iflas eder... (Onca kartı sadece grafikerler almıyor herhal.) Bu konu PC/ donanım öreticilerini katil eder! Demedi demeyin :D

!Bip Bop Bip!(zaman makinasının sesi)Ben gelecekten geldim (2020) korona diye bir eleman çıktı her şeyi alt üst etti. Bu arada PS5 çıktı haberin olsun gereksiz pahalı şuan bile PC tarafı daha iyi yani PC oyunculuğu kolay kolay bitmez hadi sağlıcakla kalın hah unutmadan korona(virüs, ismini ben koydum) 2020 yılında gelecek ve bütün hayatı mahvedecek bu da rivayetim (öyle deniyordu heralde) olsun. Hadi gelecekte görüşürüz. Bip Bop Bop.

Yeni konular

Geri
Yukarı