İş hayatına atılmak çok kötü bir duygu

@CHRİS W4LKER, konu sahibini bilmem ama okuldan bin kat daha iyidir. Hem geçinmeyi öğreniyorsun hem paranın, emeğin kıymetini anlıyorsun. Okul ile ömrümü çar çur edeceğime ailemle yaşayıp gidiyorum.
Şu çalışma olayını çok merak ettim. Daha yaşım küçük. (14) Biraz daha büyüyünce 17 yaşına falan gelince yaz tatilinde bir işe gireceğim. Kendi paranı kendi emeğinle kazanma duygusunu hiç tatmadım.

Zengin değilsen çalışmadan hiçbir şey sahibi olamazsın. Bu yüzden belli bir yaşa geldikten sonra çalışmak gerekiyor. 10 yıldır iş hayatındayım. İlk başlarda zor geliyordu ama artık gelmiyor. Mesela işi bıraksam çalışmasam 1 ay güzel gelir ama sonrası sıkar. İnsan çalışmaya alışınca da boş duramıyor. Bunlar hep bir süreç. Emekliliğe kadar mecbur çalışacaz başka yolu yok. Hele ki ülkenin durumunu göz önüne alınca.

Hocam ne işi yapıyorsunuz yorucu mu işiniz?
Hayır yorucu değil. yani yorucu ama fiziksel olarak değil zihinsel olarak. Çağrı Merkezinde çalışıyorum Ofis içerisinde yani kapalı bir ortamda olunca da zaman hiçbir şekilde geçmiyor

Günlük 15 - 18 saat arası çalıştığım zamanlar geldi aklıma. Buradaki yaşı küçük olanlara iyi bir örnek, okuyup sevdiğiniz işi yapın. İş hayatı güzeldir, eğlenceli geçer fakat sevdiğin işi yaparsan. Eğer sabah yatağından kalkıp "yine lanet olasıca işe gideceğim" diyorsan o iş sana göre değildir. Türkiye'de çoğu kişi sevdiği işi yapmıyor ya da yapamıyor, dolayısı ile ortaya mutsuz bir insan ve başarısız bir iş çıkıyor.

Tek çalışınca zaman geçmemesi normal birisi olunca sohbet muhabbet yapınca zamanın nasıl geçtiğini bile anlamıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı