Bilgisayar virüsü korkusu nasıl yenilir?

Sıkıntı yaşamadığını nereden bilebilirsin ki. Ya o zamandan bu zamana kadar hep keylogger çalıştıysa?

İlk mail hesabımı 2006'da aldım. Hala aktif olarak kullanırım. Bu güne kadar herhangi bir veri kaybım olmadı. Sosyal hesap, kredi kartı, şifreler vs. bilgisayarıma elbet virüs bulaştı ama bunları ben bilinçli yaptım. Virüs temizlemek sanıldığı kadar zor değil - tarayıcı reklam virüsleri hariç onlar kanser eder adamı. Umarım yine ceza almam: Anti-virüsler genelde sistemin kanını emiyor. Virüsler de öyle! Dediğim gibi bu devirde PC'ye virüs bulaşması için caba harcamanız lazım.

Geçen sene senle aynı durumdaydım, aşırı paronayak bir durum.

PC'ne adam akıllı bir malware bulaşmadan bu korkuyu yenemezsin. Sağlam bir şeyle karşılaşman lazim, fobiyi fobi ile yenmek gibi. Daha sonra korkmamaya başlıyorsun.

PC'ne adam akıllı bir malware bulaşmadan bu korkuyu yenemezsin. Sağlam bir şeyle karşılaşman lazim, fobiyi fobi ile yenmek gibi. Daha sonra korkmamaya başlıyorsun.
Aslında korkmamaya değil daha çok gerilmeye başlıyorsun. Her geçen gün virüslerin yayılım şekilleri farklılaşıyor, yapabilecekleri artıyor.

Aslında korkmamaya değil daha çok gerilmeye başlıyorsun. Her geçen gün virüslerin yayılım şekilleri farklılaşıyor, yapabilecekleri artıyor.

Ben böyle çözdüm, paronayakliktan 2 tane av aynı anda kullandığım var.
İnsan bir yerden sonra umursamıyor, herhangi bir malware sikintisinda ne yapacağını biliyor tecrübe karşısında. Yani yeni malwareler bulaştıkça çözüm bulmaya calisiyorsun ve tecrube ediniyosun. Bu tecrübelerle neler yapacağını biliyorsun bir süre sonra.
En çok korktuğum rootkit ve bootkit gibi turlerdi, artık en kralı gelse bile ne yapacağımı bildiğim için hiç korkmam soğukkanlı davranıp çözerim.

Ben böyle çözdüm, paronayakliktan 2 tane av aynı anda kullandığım var.
İnsan bir yerden sonra umursamıyor, herhangi bir malware sikintisinda ne yapacağını biliyor tecrübe karşısında. Yani yeni malwareler bulaştıkça çözüm bulmaya calisiyorsun ve tecrube ediniyosun. Bu tecrübelerle neler yapacağını biliyorsun bir süre sonra.
En çok korktuğum rootkit ve bootkit gibi turlerdi, artık en kralı gelse bile ne yapacağımı bildiğim için hiç korkmam soğukkanlı davranıp çözerim.

Hocam benim korku garip bir seviye
Sanki gökten garip bir virüs inecekte PC'de Malwarebytes falan görmeyecek benim hesapları çalacak diye.

Arkadaşlar bende bilgisayar virüsü kapma korkusu var. Malwarebytes Premium deneme sürümüm var. Gerçek zamanlı koruma açık her gün otomatik tarama yapıyor. Ama ona rağmen bilgisayarıma gökten virüs inecek gibi hissediyorum. Geçen gün ablam ben dışarıdayken bilgisayarımızdan korsan film açmaya çalışmış ve girdiği siteler bilirsiniz otomatik linkler açar. Malwarebytes sağ olsun gerçek zamanlı korumayla bilgisayarı korumuş ama ben huylanıyorum hep. Bu korkumu nasıl yenebilirim?
Bunlar da otomatik açılan siteler.

Eki Görüntüle 1434318

İndir Kaspersky Security Cloud-personal kafanın rahatına bak. Ayarların yetkisiz şekilde değiştirilmesini önlemek için parola korumasını etkinleştir. Tüm koruma bileşenlerinin güvenlik düzeyini "aşırı" yap.(Sisteminiz düşükse performansı düşürebilir.) Kendini güvensiz hissettirecek sitelere korumalı tarayıcıyı çalıştırarak gir. Haftada bir güvenli modda tam tarama yaptır. 2 haftada bir de malwarebytes üzerinden C diskine tarama yaptır. Bitmiştir olay.

Security Cloud biraz pahalıdır. Internet Security öneririm.

Son düzenleme:
Hocam benim korku garip bir seviye.
Sanki gökten garip bir virüs inecekte PC'de Malwarebytes falan görmeyecek benim hesapları çalacak diye.

Hesaplarının çalışmasından korkuyorsan hiçbir sekilde tarayıcılarda şifre tutma. En kralı bile girse bir şey çekemez zaten bunu yaptıkça.

RAT ve keylogger da artık fudlamak zor olduğundan MBAM anlıyor, korkmanıza gerek yok.

Hesaplarının çalışmasından korkuyorsan hiçbir sekilde tarayıcılarda şifre tutma. En kralı bile girse bir şey çekemez zaten bunu yaptıkça.

RAT ve keylogger da artık fudlamak zor olduğundan MBAM anlıyor, korkmanıza gerek yok.

Hocam zaten crack korsan hiçbir şey indirmiyorum. Yeni PC alınca da indirmeyeceğim ve bilgisayarıma Kaspersky Full kurup yıllık kod alacağım

Hocam benim korkumun sebebini profilimdeki son konudan bakabilirsiniz son zamanlarda ona paranoyak oldum sanki adam başaracak gibi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı