Virüs korkusu nasıl yenilir?

Virüsler artık kabuslarım olmaya başladı. Şöyle diyeyim ben eskiden sürekli crack oyun indirip YouTube'dan CS:GO hileleri indiren birisiydim ama bunun üzerine 10 kere falan sıfırladım ve bir daha yapmadım PC'yi fakat virüs mü var PC'mde konusu artık hastalık oldu. Her gün Kaspersky'dan tarama yapıyorum fakat içim asla rahat değil çünkü forumlarda bazı virüslerin arkada gizlice çalıştığını Kaspersky gibi uygulamalarında görmediğini okuyorum. Artık her hafta ciddili düzenli olarak rüyalarıma girmeye başladı. Her hafta rüyamda bir kere PC'nin mouse kontrolü gitmesi mavi ekran vermesi fidye yazılımının Bitcoin adresi göndermesi gibi şeyler görüyorum video donduğunda bile kalbim sıkışıyor. Napmam lazım? Bu korkuyu nasıl aşabilirim?

Dostum bu dediğin şeyin adı takıntı hastalığı yani OKB. Bende benzer durumda bir şey yaşamaştım hatta bunun için psikatriye hastaneye tedavi olmak için gittim ilaç dışında hiçbir şey yaramadı bundan kurtulmanın yolu sende bitiyor PC de virüs olduğunu konusunu aklından çıkarmaya çalıştıkca aklına daha çok gelecektir yani unutmaya çalışma daha sonra PC de virüs olsa ne olur olmasa ne olur diye düşün otomatikman o kaygıdan kurtulacaksın ben böyle yapa yapa kurtuldum he bir de eğer bu bu şekilde artış gösterirse zamanla temizlik takıntısı daha sonra evde kapıyı penceriyi kapamayı unuttummu olayına kadar gidiyor bende öyle oldu.

Virüsler artık kabuslarım olmaya başladı. Şöyle diyeyim ben eskiden sürekli crack oyun indirip YouTube'dan CS:GO hileleri indiren birisiydim ama bunun üzerine 10 kere falan sıfırladım ve bir daha yapmadım PC'yi fakat virüs mü var PC'mde konusu artık hastalık oldu. Her gün Kaspersky'dan tarama yapıyorum fakat içim asla rahat değil çünkü forumlarda bazı virüslerin arkada gizlice çalıştığını Kaspersky gibi uygulamalarında görmediğini okuyorum. Artık her hafta ciddili düzenli olarak rüyalarıma girmeye başladı. Her hafta rüyamda bir kere PC'nin mouse kontrolü gitmesi mavi ekran vermesi fidye yazılımının Bitcoin adresi göndermesi gibi şeyler görüyorum video donduğunda bile kalbim sıkışıyor. Napmam lazım? Bu korkuyu nasıl aşabilirim?

Hocam format atın sonra PC e şu an güncel en iyi antivirüs olan paralı Norton alın yok derse yoktur.

Zaten Kaspersky kullanıyorsunuz sorun olmaz. Üstüne şöyle düşünün hangi virüs olursa olsun en kötü ihtimalle bir formatına bakar. Çok kafaya takmayın yani. Mavi ekran verince PC'ye bir şey olmuyor merak etmeyin kapat aç yapıyorsunuz normale dönüyor.

Arkadaşlar aradan biraz zaman geçti söylediğiniz her şeyi uyguladım artık bu hastalığı atlattım artık eskisi gibi takmıyorum konuya bir şeyler yazanlara teşekkür ederim. Komik gelebilir ama bu benim için ciddi bir konuydu.

Bak sana şöyle söyleyeyim ben bilgisayarımı ilk aldığımda herhangi bir bilinemeyen siteye girince ya da Google sonuçlarından bilmediğim bir şey çıkarsa 2 kere üst üste format atıyordum zamanla geciyor merak etme.

Bilgisayarına hard format attıktan bilgisayarında virüs yoktur ama sıfırlama işlemi yaptıysan bunlar yeni bir Windows'a geçme veya fabrika ayarlarına dönme gibi bir şey ise virüs olabilir ama genelde siliniyor için rahat edecek ise bilgisayarına bir hard format at yani kısaca özetlemek gerekirse USB'nin içine hangi Windows'u kurmak istiyorsan Rufus programı ile USB'ye yazdır tak bilgisayarı boot menüye gel USB'ni seç kurulumu ekranın gelecektir orada bu bilgisayarı yükselt demek yerine özel kurulumu seç bilgisayarında kaçta ne disk var ise o ekrandan çıkacaktır ortadaki lerin hepsini biçimlendir SSD takılı ise Windows'u oraya kur ben kısaca özetledim format atma olayı bu kadar kolay değil bunun adına videolar bakabilirsin ama bilgisayarına format attıktan sonra hiç crackli program oyun indirme Diysen için rahat olsun bilgisayarında virüs yoktur.

Geri
Yukarı