Bilgisayara oturasım gelmiyor

DateALivee

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar, bilgisayara büyük yatırım yapmama rağmen, başına geçemiyorum bunalıyorum.
Direksiyon setinden, ucuş simülasyonu kontrolcüsüne kadar para verdim, ama evdeyken hiçbir şey yapasım gelmiyor.
Elimde tornavida yaşı dayılar gibi, evde bir şey söküp takıyorum, daha öncesinden MMORPG oynuyordum hayatsız gibi, MMORPG oynarken diğer oyunları da oynuyordum aralarda. MMORPG oynamayı bıraktım, o zamandan beri bunalımda mıyım anlamadım tüm çevrem genelde MMO'lar üzerinde, asosyal değilim arkadaşlarım var. Yaşayan var mı bu durumu? Yaşlandım da oyunlardan mı soğudum yaşım 25 bu arada?

Yaşın büyümesinden dolayı artan sorumluluklar ve sıkıntılar rahat oyun oynamanı engeller. Hayatsız gibi MMORPG oynayıp bıraktıysan boşluğa düşmüş olabilirsin; çok sevdiğin uzun soluklu bir diziyi bitirdikten sonra gelen sıkıntı gibi.

İstediğin lükse ulaşınca, artık o lüks zevk vermiyor. Zenginlerin para önemli değil demesi gibi bir şey bu. Çünkü asıl eğlence o lüksü elde etmeye giden yol. Lüksü elde edince de tüm amacın ve zevkin kayboluyor.
Bende hep güçlü bilgisayarım olmasını istedim. Sonunda oldu da. Artık hiçbir bilgisayar, telefon, lüks olan hiç bir cihaz ilgimi çekmiyor. Umarım bu duyguyu arabalarda da yaşarım. :D

Yaşın büyümesinden dolayı artan sorumluluklar ve sıkıntılar rahat oyun oynamanı engeller. Hayatsız gibi MMORPG oynayıp bıraktıysan boşluğa düşmüş olabilirsin; çok sevdiğin uzun soluklu bir diziyi bitirdikten sonra gelen sıkıntı gibi.

İstediğin lükse ulaşınca, artık o lüks zevk vermiyor. Zenginlerin para önemli değil demesi gibi bir şey bu. Çünkü asıl eğlence o lüksü elde etmeye giden yol. Lüksü elde edince de tüm amacın ve zevkin kayboluyor.
Bende hep güçlü bilgisayarım olmasını istedim. Sonunda oldu da. Artık hiçbir bilgisayar, telefon, lüks olan hiçbir cihaz ilgimi çekmiyor. Umarım bu duyguyu arabalarda da yaşarım. :D

O kadar haklısınız ki.
Ama bu durumu kabullenmek istemiyorum,
18 yaşında gibi hissetmek istiyorum hep.

Bende hep güçlü bilgisayarım olmasını istedim. Sonunda oldu da. Artık hiçbir bilgisayar, telefon, lüks olan hiçbir cihaz ilgimi çekmiyor. Umarım bu duyguyu arabalarda da yaşarım. :D

Aynen öyle, 40FPS veren sistemimde oyun oynarken eğlenirdim, yüksek FPS'te oynamayı hayal ederdim. Şimdi artık o istediğim sisteme sahibim ama eskisi gibi oyun oynarken zevk alamıyorum.

O kadar haklısınız ki.
Ama bu durumu kabullenmek istemiyorum,
18 yaşında gibi hissetmek istiyorum hep.
Birebir aynı durumdayım,bence hala güçlü sayılabilecek i9-9900K+RTX 3070 ekran kartlı,4000MHz hızında belleğe sahip ve 2 adet NVVME ssd bulunan bir cihaa sahibim son 1,5 yıldır. Cihazda orjinalinden crack versiyonuna,3A'sından FPS'ine 26 oyun var,ama kafam rahat keyif alarak bir tanesini bile oynayamıyorum,sebepler konusunda arkadaşların yaptığı yorumlara da sonuna kadar katılıyorum,özellikle giden yol konusundaki yorum çok doğru bence ve bende senin gibi o heyecan ve istekle oynayabilmek için neler vermezdim ama o istek maalesef parayla satın alınamıyormuş. :( Yaş 33 bu arada,benim durum sana göre biraz daha umutsuz sanırım.

Birebir aynı durumdayım, bence hala güçlü sayılabilecek i9-9900K+RTX 3070 ekran kartlı, 4000MHz hızında belleğe sahip ve 2 adet nvvme SSD bulunan bir cihaa sahibim son 1,5 yıldır. Cihazda orjinalinden crack versiyonuna, 3a'sından FPS'ine 26 oyun var, ama kafam rahat keyif alarak bir tanesini bile oynayamıyorum, sebepler konusunda arkadaşların yaptığı yorumlara da sonuna kadar katılıyorum, özellikle giden yol konusundaki yorum çok doğru bence ve bende senin gibi o heyecan ve istekle oynayabilmek için neler vermezdim ama o istek maalesef parayla satın alınamıyormuş. :( yaş 33 bu arada, benim durum sana göre biraz daha umutsuz sanırım.

33 yaşında gibi mi hissediyorsunuz yoksa benim gibi daha genç mi?
Bu arada sistemlerimiz aynı Bende'de 9900K-3080 var
Acaba diyorum yalnız mıyım ama düşünüyorum bir kız ile ilgilenmek de istemiyorum vakit kaybı gibi geliyor sonunda ne olacağını kestirdiğim için. Sizin hayat nasıl devam ediyor?

Selamlar, bilgisayara büyük yatırım yapmama rağmen, başına geçemiyorum bunalıyorum.
Direksiyon setinden, ucuş simülasyonu kontrolcüsüne kadar para verdim, ama evdeyken hiçbir şey yapasım gelmiyor.
Elimde tornavida yaşı dayılar gibi, evde bir şey söküp takıyorum, daha öncesinden MMORPG oynuyordum hayatsız gibi, MMORPG oynarken diğer oyunları da oynuyordum aralarda. MMORPG oynamayı bıraktım, o zamandan beri bunalımda mıyım anlamadım tüm çevrem genelde MMO'lar üzerinde, asosyal değilim arkadaşlarım var. Yaşayan var mı bu durumu? Yaşlandım da oyunlardan mı soğudum yaşım 25 bu arada?
Aramıza hoş geldin kardeşim. Bu hayatta sorumluluklar arttıkça bazı şeylerin eskisi gibi tat vermediğini göreceksin. Bu normal. Sanal ortamda geçmişte geçirdiğin vakti bir kenara bırak ve bundan sonra bilgisayar yada oyun oynamak eylemini kısa soluklu aktiviteler gibi düşün. çünkü 30'a doğru bu süreler daha da kısalacak. Yapmayı sevdiğin bu aktiviteden vazgeçme. Çünkü seni hayatın günlük stresinden uzak tutacak şey o olacak. Sadece bu sürecin eskisi gibi olmayacağını sürenin daha da azalacağını bir an önce idrak etmeye bak. Günlük yemek yeme gibi bir rutine bindir. Kısa süreli oyunlar oyna. Seni uzun züre pc ye kitleyecek oyunlardan uzak dur. Aksi halde anlattığın gibi mutsuz olacaksın. Birde sanal ortamdaki arkadaş çevresi çok önemli. Onlar ile artık ortak payda da olmayışın seni etkiliyor.

Geri
Yukarı