Bilgisayara su döküldü

Sasihanı

Hectopat
Yaklaşık 10 dk önce bilgisayarıma yanlışlıkla su döktüm. Hemen devreyi kapattım ve su gelen yerleri bir peçeteyle dikkatlice sildim. Kurutma makinesi ile en soğuk ayarda uzak mesafeden kurutmaya çalıştım. Takıp denedim çalışmadı. Daha ne yapmam lazım? Muhtemelen anakart gitti. Tek gidenin anakart olmasını temenni ediyorum.

Yaklaşık 10 dk önce bilgisayarıma yanlışlıkla su döktüm. Hemen devreyi kapattım ve su gelen yerleri bir peçeteyle dikkatlice sildim. Kurutma makinesi ile en soğuk ayarda uzak mesafeden kurutmaya çalıştım. Takıp denedim çalışmadı. Daha ne yapmam lazım? Muhtemelen anakart gitti. Tek gidenin anakart olmasını temenni ediyorum.
suyun döküldüğü yerden hava üflersen su dahada derine gider en iyisi acilen pirince yatırmandır
bilgisayarı komple suyu en iyi çekebileceği şekilde pirince yatır ve 24 saat den önce çıkarma

Hocam BIOS pilini sök tak yapıp deneyin. Kurulduğundan emin olun.

Bilgisayarı açmaya çalıştığınız için bir şey bozulmuş olabilir, umarım öyle bir şey olmamıştır ya da ciddi değildir. Ben de bilgisayara meyveli soda dökmüştüm ( :D). 5 saniye içinde bilgisayarı kapattım, bataryayı çıkardım. Bilgisayarın DVD ROM kısmına dökülmüştü. USB portlarından soda akıyordu. Bir süre akan sodayı altına peçete tutarak sildim. Daha sonra 1 gün boyunca balkonda dik şekilde (soda akan kısım aşağıda kalacak şekilde) beklettim. Ertesi gün açmayı denedim ve açıldı. Sadece klavyede soda dökülen tuşlara şeker yüzünden biraz yavaş ve zor basılıyor (Enter tuşunu çok kullandığım için Enter tuşu artık normale döndü.). Hatta DVD ROM bile çalışıyor. 9-10 ay önceydi bu olay. Şu an bilgisayarda hiçbir sorun yok. Ancak siz bilgisayarın neresine su döktünüz bilmiyorum. Belki ben CPU, GPU gibi parçaların bulunduğu yere dökseydim çalışmayabilirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı