Bilgisayara virüs girdi

Noodleyiyenkel

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Malwarebytes ile tarama yaptım temizledim ama bu uygulamaları nasıl sileceğim?

Dosya Ekleri

• 1626816846670.png
    1626816846670.png
    203,3 KB · Görüntüleme: 363
Malwarebytes'tan sonra yanlış hatırlamıyorsam Windows Defender'ın ana dosyasında kurulu olan virüsü kaldırmanız gerek diye hatırlıyorum.
Aynı sorunu 1 hafta önce yaşadım ve böyle çözdüm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu vidyoda daha ayrıntılı bir şekilde anlatıyor.

Malwarebytes'tan sonra yanlış hatırlamıyorsam Windows Defender'ın ana dosyasında kurulu olan virüsü kaldırmanız gerek diye hatırlıyorum.
Aynı sorunu 1 hafta önce yaşadım ve böyle çözdüm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu vidyoda daha ayrıntılı bir şekilde anlatıyor.
Bilmediğiniz konu hakkında öneri vermeyin. Her zararlı türü aynı değil. Ransomware bulaştıysa anlattıklarınız yüzünden konu sahibi dosyalarını kaybedebilir.

Bilmediğiniz konu hakkında öneri vermeyin. Her zararlı türü aynı değil. Ransomware bulaştıysa anlattıklarınız yüzünden konu sahibi dosyalarını kaybedebilir.

Anlattığım ve önerdiğim videoda dosya silme veya dosya kaybetme gibi bir olay yok.
Videoyu izlediniz mi?

Anlattığım ve önerdiğim videoda dosya silme veya dosya kaybetme gibi bir olay yok.
Videoyu izlediniz mi?
İzlemedim ama binlerce farklı zararlı var. Örneğin zararlının Windows Defender'in kurulu olduğu konumda olduğunu nereden biliyorsunuz?

Bence en basit çözüm şu olurdu; Kaspersky Total Security'nin 30 günlük deneme sürümünü indirip kullanıcı girişi yap ve Deneme sürümünü etkinleştir. Ama hesabı yaratırken mümkünse telefondan mailine ulaş. Bilgisayarının tamamını tarat. Hatta çok şüpheleniyorsan RAM'lerinin yerini değiştir :p.

Bunları yaparken modemini de kapalı tutmanı öneririm. Hiç yoksa Ethernet'i kapat. Eğer aynı modeme bağlanan başka PC'ler varsa onların da durumu sakat haberin olsun. Hepsini internetsiz bırakıp tarat mutlaka.

Bir tavsiye daha vereyim, önemli dosyalarını başka bir diske yedekle.

RAM olayı yalnızca eski bir espridir.

Geçmiş olsun.

İzlemedim ama binlerce farklı zararlı var. Örneğin zararlının Windows Defender'in kurulu olduğu konumda olduğunu nereden biliyorsunuz?

Eğer videoyu izledikten sonra yorum yapsaydınız ne demek istediğimi anlardınız zaten sorunu 1 hafta önce yaşadığımı belirttim ve böyle çözdüğümü söyledim ama belliki konu başlığı altında açılan yorumları bile okumamışsınız. Ve ayrıca konu sahibine neden zora sokayım.

Bunları ben değil, bana çözümü gösteren videonun kısa bir özetini söyledim eğer dikkat ettiyseniz yorumun arasında bir de YouTube Link'i bıraktım.

Dosya Ekleri

• 78B2C7E3-BE51-426A-9D15-5486D7135742.jpeg
    78B2C7E3-BE51-426A-9D15-5486D7135742.jpeg
    111,3 KB · Görüntüleme: 307
Eğer videoyu izledikten sonra yorum yapsaydınız ne demek istediğimi anlardınız zaten sorunu 1 hafta önce yaşadığımı belirttim ve böyle çözdüğümü söyledim ama belliki konu başlığı altında açılan yorumları bile okumamışsınız. Ve ayrıca konu sahibine neden zora sokayım.

Bunları ben değil, bana çözümü gösteren videonun kısa bir özetini söyledim eğer dikkat ettiyseniz yorumun arasında bir de YouTube Link'i bıraktım.
Videoya da göz gezdirdim. Sorunun aynı olduğunu nereden biliyorsun? Daha fazla yorum yapmayacağım. Konu sahibi dönerse sorununu çözmeye çalışırım.

Ransomware bulaştıysa verdiğin yanlış bir öneri tüm dosyalarının gitmesine sebep olabilir. Bu arada verilen bilgilere göre konu sahibinin sisteminde "bu ayar yöneticiniz tarafından yönetilir" gibi bir yazı da göremiyorum.

Videoya da göz gezdirdim. Sorunun aynı olduğunu nereden biliyorsun? Daha fazla yorum yapmayacağım. Konu sahibi dönerse sorununu çözmeye çalışırım.

Ransomware bulaştıysa verdiğin yanlış bir öneri tüm dosyalarının gitmesine sebep olabilir. Bu arada verilen bilgilere göre konu sahibinin sisteminde "bu ayar yöneticiniz tarafından yönetilir" gibi bir yazı da göremiyorum.

Sevgili okur, verdiğim linkte yazımın arasında ki YouTube linkinde video sahibi (video sahibi) hiçbir bilgisayar dosyasına girip silmiyor.

Malearebytse Denetim Masası'na girip önüne geleni süpürmüyor hala dosyası silinir dediğinizi anlamış değilim.

Tara işleminde bile malearebytse ın virüslü dosyasını karantinaya alıyor. Yani virüslü dosyayı bile silmiyor karantina altına alıyor (koruma altına alıyor.)

Umarım konu sahibi bir an önce sorununu çözer.

Geri
Yukarı