Bilgisayara virüs girdi

Sevgili okur, verdiğim linkte yazımın arasında ki YouTube linkinde video sahibi (video sahibi) hiçbir bilgisayar dosyasına girip silmiyor.

Malearebytse Denetim Masası'na girip önüne geleni süpürmüyor hala dosyası silinir dediğinizi anlamış değilim.

Tara işleminde bile malearebytse ın virüslü dosyasını karantinaya alıyor. Yani virüslü dosyayı bile silmiyor karantina altına alıyor (koruma altına alıyor.)

Umarım konu sahibi bir an önce sorununu çözer.
Ee? Konu sahibi zaten Malwarebytes ile tarama yapmış ve tespit edilenleri silmiş. Sonra?

Konu sahibi, lütfen Malwarebytes tarama sonuçlarını paylaşın. (Bilgisayar adı gibi özel bilgiler varsa oraları silebilirsiniz.)

Sonucu paylaşmak için Malwarebytes'i açın, "scanner" yazısına tıklayın ve "reports" kısmından raporu alın.

Ee? Konu sahibi zaten Malwarebytes ile tarama yapmış ve tespit edilenleri silmiş. Sonra?

Konu sahibi, lütfen Malwarebytes tarama sonuçlarını paylaşın. (bilgisayar adı gibi özel bilgiler varsa oraları silebilirsiniz.)

Sonucu paylaşmak için Malwarebytes'i açın, "scanner" yazısına tıklayın ve "reports" kısmından raporu alın.

Aynen kardeşim iyi forumlar size.

Dosya Ekleri

• EF05EFC6-B6DE-42A6-84D5-D3476A664E76.jpeg
    EF05EFC6-B6DE-42A6-84D5-D3476A664E76.jpeg
    27,9 KB · Görüntüleme: 55
  • D53515D9-81CE-4BA6-8983-DF62192FE5EF.jpeg
    D53515D9-81CE-4BA6-8983-DF62192FE5EF.jpeg
    59,3 KB · Görüntüleme: 67
Muhtemelen ransomware bulaşmış. Masaüstünde oluşturmadığınız bir metin belgesi var mı? Dosyalarınızın uzantıları değişmiş mi?
Ransomware olsa şuan oynuyor olmazdım. Sıradan reklam virüsü işte. Abim oynarken çıplak kızlar çıkıp duruyordu unlocker ile çözmüş sorunu. benim elime geçti pc reklam virüsü vardı sekme açılıp duruyordu malwarebytes ile tarama yaptım sorun çözüldü. Şimdi de kamera çalışmıyor anlamadım en son kız arkadaşımla konuştum sorun yoktu. Malwarebytesi kaldırdım raporu sizinle paylaşamam. Ücretsiz sürümün süresi dolduğu için kaldırmıştım.

Avast! ile tam tarama yapın. Eğer sorun çözülmezse:

(Kaspersky Internet Security yerine Kaspersky Virus Removal Tool kullanın.)

Avast! ile tam tarama yapın. Eğer sorun çözülmezse:

(Kaspersky Internet Security yerine Kaspersky Virus Removal Tool kullanın.)
Anlamadım bu programlar ne işe yarıyor? Avast ile tarama yaptım sorun çözülmedi.

Ransomware olsa şuan oynuyor olmazdım. Sıradan reklam virüsü işte. Abim oynarken çıplak kızlar çıkıp duruyordu unlocker ile çözmüş sorunu. benim elime geçti pc reklam virüsü vardı sekme açılıp duruyordu malwarebytes ile tarama yaptım sorun çözüldü. Şimdi de kamera çalışmıyor anlamadım en son kız arkadaşımla konuştum sorun yoktu. Malwarebytesi kaldırdım raporu sizinle paylaşamam. Ücretsiz sürümün süresi dolduğu için kaldırmıştım.
Kameranın çalışmaması sürücüleriyle alakalı olabilir. Kalıntılar olarak "support" yazılı programlardan bahsediyorsanız CCleaner tarzı bir uygulama ile silinebilir. Ama kullanırken dikkatli olmalısınız.

Devamlı antivirüs değiştirmeniz de sistem için sağlıklı değildir. Saydığınız antivirüslerin hiçbiri zararlı bulmadıysa büyük ihtimalle sistemde yoktur. Sadece kalıntıları kalmış.

Kameranın çalışmaması sürücüleriyle alakalı olabilir. Kalıntılar olarak "support" yazılı programlardan bahsediyorsanız CCleaner tarzı bir uygulama ile silinebilir. Ama kullanırken dikkatli olmalısınız.

Devamlı antivirüs değiştirmeniz de sistem için sağlıklı değildir. Saydığınız antivirüslerin hiçbiri zararlı bulmadıysa büyük ihtimalle sistemde yoktur. Sadece kalıntıları kalmış.
Sürücüler güncel. Sürücülerle alakalı olduğunu sanmıyorum. Önceden çalışıyordu. +18 sitelere girdim bozuldu. CCleaner kalıntı temizlemiyor. Uygulamalarda kalıntılar kalıyor.

Sürücüler güncel. Sürücülerle alakalı olduğunu sanmıyorum. Önceden çalışıyordu. +18 sitelere girdim bozuldu. CCleaner kalıntı temizlemiyor. Uygulamalarda kalıntılar kalıyor.
Uygulamaları program ekle ve kaldırdan, yoksa kendi kaldırma aracıyla kaldırırsanız kalıntı kalması pek mümkün değil. Güvenlik programlarıyla yaptığınız taramaları tüm sisteme yaptığınızdan emin olun. Tarayıcınızdaki çerezleri/ön belleği temizleyin. (Bu işlem giriş yapılan tüm sitelerden çıkmanızı sağlayacaktır.)

Malwarebytes raporunu görebilseydim kesin olarak ne olduğunu söyleyebilirdim. Önerim tekrar tam tarama yapıp raporu özel bilgilerinizi silip paylaşmanız olacaktır. (Başka antivirüs kullanıyorsanız Malwarebytes'in gerçek zamanlı korumasını kapatın. Yoksa çakışabilirler.)

Uygulamaları program ekle ve kaldırdan, yoksa kendi kaldırma aracıyla kaldırırsanız kalıntı kalması pek mümkün değil. Güvenlik programlarıyla yaptığınız taramaları tüm sisteme yaptığınızdan emin olun. Tarayıcınızdaki çerezleri/ön belleği temizleyin. (Bu işlem giriş yapılan tüm sitelerden çıkmanızı sağlayacaktır.)

Malwarebytes raporunu görebilseydim kesin olarak ne olduğunu söyleyebilirdim. Önerim tekrar tam tarama yapıp raporu özel bilgilerinizi silip paylaşmanız olacaktır. (Başka antivirüs kullanıyorsanız Malwarebytes'in gerçek zamanlı korumasını kapatın. Yoksa çakışabilirler.)
Program ekle ve kaldır işe yaramıyor denetim masasına atıyor. Kendi kaldırma aracı bilmiyorum. Avast ile önyükleme taraması yaptım işe yaramadı malwarebytes ile tarama yaptım işe yaramadı. Çerezler temiz daha önce CCleaner ile tarama yaptım. Antivirüs kullanmıyorum 2 gb ram olduğu için bilgisayar da. Bunların hiçbiri işe yaramadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı