Bilgisayarcı sistem tamiri için 450 TL istiyor

Gelişi güzel sallamış. Güya büyük bir sorun gibi gösterecek ki güzel bir para koparabilsin. Hayır teknik olarak bunların hepsini tek seferde yapmayı nasıl başarmışsın, sana plaket vermeleri lazım. :)
Hani işlemci değiştirirken yapabileceğin tek sorun en fazla pinleri yamultursun oradan kaynaklı bir problem çıkar. Ekran kartı, Ram yanması ne alaka. Madem bu parçalar yanmış. Açılmayan bir bilgisayarın içerisindeki Windows'un çöktüğünü nasıl anlayabiliyor.

Gelişi güzel sallamış. Güya büyük bir sorun gibi gösterecek ki güzel bir para koparabilsin. Hayır teknik olarak bunların hepsini tek seferde yapmayı nasıl başarmışsın, sana plaket vermeleri lazım. :)
Hani işlemci değiştirirken yapabileceğin tek sorun en fazla pinleri yamultursun oradan kaynaklı bir problem çıkar. Ekran kartı, Ram yanması ne alaka. Madem bu parçalar yanmış. Açılmayan bir bilgisayarın içerisindeki Windows'un çöktüğünü nasıl anlayabiliyor.
muhtemelen şu mantığı kurdu " windowsunuz çöktü ve tüm sistem parçalarınız yandı"
bu karakter yoksunu insanlar bu mantıkla nasıl hala hayatta kalabiliyorlar merak uyandırıcı doğrusu

Yanmış şeyi nasıl tamir edecekmiş onu da sorsaydın ya :D
Bir şekilde yapcakmış.
Eski işlemciyle PC'yi açmayı denedin mi?
Denedim açılmadı.
Sistem nedir? Hangi işlemciye geçmeye çalıştınız?
Önceki işlemcim i3 550 geçmeye calıştığım aliexpress'den aldığım xeon x3430 performans için almıştım.
sistem içindeki tüm donanımlar yandıktan sonra geri dönüş sağlaması mümkün değildir parçaları baştan alıp takmak o kadar ucuz bir şey değil
güvenilir bir bilgisayar tamircisine danışmanı öneririm aksi takdirde windows dahi çökse format max 100 lira bu işte bir terslik var dediğim gibi lütfen daha başka yerlere sormalısın
Format felan bizden diyor ikram diyor adam.
Yandımı bilmiyorum bilgisiyarcı öyle diyor. Anakart kısa devremi ara devremi ne yapmış. Ram içi kararmış felan dedi. Ekran kartı yanmış. Bilgiisyar aç kapa yapa yapa windows cokmüş dedi.
Muhtemelen parça çalacak bilgisayarını al hemen ordan ve kontrol edebiliyorsan et 450 TL absürt ücret zaten.
Yanındada bilgisiyarcı var oraya götürmeyi düşünüyorum bide abim anakart degistirip denemeyi düsünüyor

Gençlik araştırma yapıp kendi sistem sorun çözümlerini kendi çözdükçe, Bilgisayarcılar aç kaldı. O yüzden kucaklarına düşmeye gör. Genel konuşmuyorum aralarında şerefiyle işini yapanlarda vardır. Yanmış parçaları nasıl tamir edecekmiş bunu sormadın mı ? Ah ben olacaktım.

Yeni konular

Geri
Yukarı