Taksici telefonu vermek için 200 TL istiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu telefonu teslim etmesi için bir orta yol bulmalısınız.

Gerekirse güncel konumuna gidin.

Sırasıyla şunlar yapılabilir:
1) Konumuna gitmek
2) Kabul etmezse karakola bırakmasını söylemek veyahut bir durakları varsa oraya.
3) Bunun mümkün olmaması halinde, kişiyi çalıştığı kuruma şikayet etmek
4) Bir sonuç alamazsınız suç duyurusunda bulunmak.

Size geri getirmek gibi bir zorunluluğu olmayabilir ama teslim etmek zorunda olduğu kanaatindeyim.

Son düzenleme:
Uğraşma bu kadar karakola git adam getirmezse yasal işlem yapsınlar yasada bu yazıyor.

''Telefonun bende ama vermem'' ile ''Telefonunuzu ben görmedim'' demek farklı şeyler. Söylediğin şeyin ne anlama geldiğini tartışmayalım istersen.
Farklı olduğunu yazdım zaten adam kötü niyetli değil o yüzden geri getiririm ama getirme ücretini alırım demiş anlamak zorluk çekiyorsunuz sanırım.

Kişi sizin ayağınıza telefonu getirecekse yol ücretini, o sürede çalışmayacağı işlerin parasını istemekte haklı. Ancak böyle bir durumda durağına bırakmasını istemek en mantıklısı. Gerçi orada değilse oraya gitmek için de bir zaman ve yakıt harcayacak. Bence başka bir taksiye atlayıp nerede olduğunu öğrenip oraya gidin veya size getirsin ve bu parayı verin. Size ben telefonu görmedim deyip üstüne de yatabilirdi. Ancak getirebilirim ama zaman ve yakıt masrafını isterim demiş. Bence kişi haklı. Siz 10 dakikayı geçmeyecek bir şekilde bir yerlerde beklemesini isteyebilir ve oraya gidebilirsiniz. Böylelikle hem işini devam ettirebilir hem de yakıt harcamaz bu iş için.

Adam bildiğin haysiyetsiz. Kargoya verse 15 TL tutar. Ben olsam sırf müşteri memnuniyeti için, adamın adresini öğrenir kargoya verirdim telefonu ki, güven oluşsun.

Son düzenleme:
Para kolay kazanılmıyor arkadaşlar, az bir para istese olabilir diyeceğim ama 200TL istemek saçmalıktır. Telefonun sahibine mazotumu karşıla veya şu kadar para ver telefonunu getireyim gibi şeyler demesi yanlıştır. Telefonu sahibine teslim edemiyorsa, Karakola teslim etmek zorundadır.

Son düzenleme:
Adamın telefon numarası sizde. Ayrıca ses kaydı alın ve polise gidin. Telefonu vermessen polise gidicem demeyin. Cezasını çeksin.

Bindiğin taksinin şubesini hatırlıyorsan eğer akşam o şubeye git, taksici gelince telefonunu al. Telefonu vermezse polisle birlikte geri gel şubeye.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı