Taksici telefonu vermek için 200 TL istiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Smaug8

Hectopat
Makaleler
1
Bu sabah gideceğim yere geç kaldığım için Bitaksi'den taksi çağırdım, 20 TL para verdim ama o an heyecandan telefonu unutmuşum. Aradan 10 dakika geçtikten sonra telefonu unuttuğumu fark ettim ama adamı 1 saat sonra arayabildim. Adam başka bir yerde olduğunu ve geri vermek için 200 TL istediğini söyledi. Böyle bir hakkı var? Parayı vereyim mi?

Bu sabah gideceğim yere geç kaldığım için Bitaksi'den taksi çağırdım, 20 TL para verdim ama o an heyecandan telefonu unutmuşum. Aradan 10 dakika geçtikten sonra telefonu unuttuğumu fark ettim ama adamı 1 saat sonra arayabildim. Adam başka bir yerde olduğunu ve geri vermek için 200 TL istediğini söyledi. Böyle bir hakkı var? Parayı vereyim mi?
Adamın ses kaydını alın, telefonu vermezse polise vereceğinizi söyleyin. Sakın para filan vermeyin.

Herkese teşekkür ederim, bir gelişme olduğu zaman yazacağım.
Bir soru daha sormak istiyorum. Telefonu açıp bir şeyler yaparsa daha büyük cezası olur mu?

Sizden habersiz kişisel eşyanıza dokunması, kurcalaması suç ama nasıl kanıtlayacaksınız. Bir de TR'de yaşıyoruz adalet diye bir şey sadece duvarlarda olduğu için sonuç çıkmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı