Bilgisayarcıdan Bilgisayar Toplanır mı?

6800TL ile elinizde GTX 970 ile falan çıkabilirsiniz. Bence ailenize bilgisayarcıların güvenilmez olduğunu yaşatarak kanıtlayın. Bilgisayarcıya gidin 7000 TL param var bana en kral pc'yi topla abi deyin. Size topladığı sistem parçalarını not alıp ''Sağol ağabey, ben bir düşüneyim'' deyin ve aynı parçaların internette ne kadar daha ucuz olduğunu ve bilgisayarcının kazıklamaya çalıştığını gösterin. Hadi internete güvenmiyorlar diyelim, Vatan'da bile daha ucuz olacaktır. Yada birkaç taktik vereyim size. Mesela yanlız bir kart almak isteyin. Atıyorum X kartını size 1000 TL'ye satmak istiyor. Siz o fiyat civcarlarında veya değil, ondan çok daha güçlü bir kartı aynı fiyata bulabildiğinizi (daha güçlü olduğunu bildiğinizi belirtmeyin) hangi kartın daha güçlü olduğunu sorun. Tabii ki de kendi kartını övecektir. E aileniz de kağıt üstündeki verilere itibar edecektir. Ha bunların hiçbiri olmuyorsa, bilgisayarcı tatlı sevimli yardımsever işini hakkıyla yapan helal para kazanmak isteyen biriyse kasmayın zaten ama %90 öyle değildir.

O tarz bilgisayarcılardan almanızı önermem. Kazık yersiniz büyük ihtimalle diye düşünüyorum. Baban ve kardeşin tam bilgili olmadıkları için onlara bunlar cazip ve çok güzel gelebilir. Fakat internetten almanın bu boş bilgisayarcılardan almaktan daha iyi diye düşünüyorum.

6800TL ile elinizde GTX 970 ile falan çıkabilirsiniz. Bence ailenize bilgisayarcıların güvenilmez olduğunu yaşatarak kanıtlayın. Bilgisayarcıya gidin 7000 TL param var bana en kral pc'yi topla abi deyin. Size topladığı sistem parçalarını not alıp ''Sağol ağabey, ben bir düşüneyim'' deyin ve aynı parçaların internette ne kadar daha ucuz olduğunu ve bilgisayarcının kazıklamaya çalıştığını gösterin. Hadi internete güvenmiyorlar diyelim, Vatan'da bile daha ucuz olacaktır. Yada birkaç taktik vereyim size. Mesela yanlız bir kart almak isteyin. Atıyorum X kartını size 1000 TL'ye satmak istiyor. Siz o fiyat civcarlarında veya değil, ondan çok daha güçlü bir kartı aynı fiyata bulabildiğinizi (daha güçlü olduğunu bildiğinizi belirtmeyin) hangi kartın daha güçlü olduğunu sorun. Tabii ki de kendi kartını övecektir. E aileniz de kağıt üstündeki verilere itibar edecektir. Ha bunların hiçbiri olmuyorsa, bilgisayarcı tatlı sevimli yardımsever işini hakkıyla yapan helal para kazanmak isteyen biriyse kasmayın zaten ama %90 öyle değildir.
Hatta 2. el parça bile takabilir bence kesinlikle bulaşmamak lazım.

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim Sinerji'den almayı babama söyleceğim kabul eder sanırım etmezse yapacak bir şey yok.

6800 TL diyor arkadaşlar ben geçen ay R5 3600, 8 GB RAM ve Anakarta 2000 TL verdim her türlü güncel sistem toplar ekran kartı dahil.

Bence şöyle yapın. Babanıza "Gel, sana mahalle bilgisayarcılarının nasıl güvenilmez olduğunu kanıtlayayım. Sinerji'den bütçenize uygun bir sistem toplayın. Bunun bütçenize göre en iyi alabilceği kasa olduğunu söyleyin. Hatta bununla ilgili bir konu açın ve iyi bir iş yaptıysanız güzel olmuş, alınır falan mesaj atalım. Babanızı ikna ettikten sonra bilgisayarcıya gidin ve deyin ki bize şu bütçeyle en iyi kasayı topla yani ayni bütçeyle sonra o kasanın bilgilerini bi yere yazın ve burda paylaşın. Aşırı kötüyse uzak durun falan diyelim. Babanızda belki inanır ve Sinerji'den almaya karar verir.

Geri
Yukarı